Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Soma ihmal mi, sabotaj mı?

Makaleler16 Mayıs 2014 Cuma

Üç yüze yakın cana mal olan Soma kömür madeni faciasının kurtarma çalışmasında sona doğru gelinirken, peşi sıra ilginç iddialar geliyor.

Yapılan yerli ve yabancı bazı yayınlar ile içerideki ülke ve millet düşmanı bazı çevrelerin provoke etme çabası, Soma’da olup bitenin kazadan ziyade sabotaj ihtimalini güçlendiriyor.
 
Özellikle Siyonist yayın kuruluşları BBC, CNN, Huffıngton ve Jerusalem Post ile bunların Türkiye içindeki uzantılarının, olayla ilgili provoke edici yayınlar yapmasının başka ne anlamı olabilir?
 
Bu sözde medyanın her olayda olduğu üzere, Soma faciasında da hükümete saldırması ve bazı gerçeklerin üstünü örtme gayreti, sadece Soma Madeni’nin Mason patronunu koruma çabasından mı kaynaklanıyor? Yahut toplumun duymasını istemedikleri bir şeyler mi biliyorlar?
 
Üstelik bütün bunlar henüz cenazeler çıkarılmayı beklerken yapılıyor?
 
BBC Türkçe muhabiri Rengin Arslan gibi provokatörler bütün bu cinnet senaryolarını kendiliğinde mi yaptı sanıyorsunuz?
 
Ya MI6, CIA ve Mossad gazetecilerinin twitterdaki akla ziyan kışkırtıcı yalanları neyin nesi?
 
Bütün mesele 10 Ağustos’un sonuçlarını şimdiden görüyor olmaları…
 
Tüm dertleri ‘acaba bu kez olur mu’ hülyası…
 
Bu vesileyle hatırlatmalıyız ki, gezi olaylarının birinci yıl dönümü olan 31 Mayıs’ta ‘yeni bir gezi kalkışması’ denenecek.
 
Adı geçen yayın organları kışkırtıcılığının ana nedeni, vandalları o güne hazırlamak...
 
Soma olayı bu süreci hızlandırmaya yönelik bir sabotaj olma ihtimalini güçlendiriyor.
 
Hele bugün yapılan, dünya tarihinin en rezil basın toplantısı bize sabotaj olmasa bile, felaketin “geliyorum” diye bağırdığını, buna rağmen mart ayında yapıldığı iddia edilen denetimde ahlaksız yalan bir rapor düzenlendiğini gösteriyor.
 
Peki, bu raporu hazırlayan bürokratlar kimin elemanı? Onlar hakkında da bir soruşturma açılacak mı?
 
Neticede, en basit anlamda bunun kaza değil, bile bile lades olduğu, 300 civarındaki canın boşu boşuna öldüğü anlaşılıyor.
 
Eldeki veriler gösteriyor ki, adamlar hiçbir önlem almamışlar. Göz göre göre cinayet işlemişler!
 
Olay acaba vardiya değişimine mi denk geldi, yoksa daha fazla ölü için birilerince denk mi getirildi?
 
Buradaki en kritik soru, acaba gizlenen bir patlama oldu da, trafo patlaması yalanı bunu gizlemek için mi söylendi? Kim bilir, belki de bazı kimselerin çok iyi bildiği bir patlama olmuştur!
 
Kulağı delik gazetecilerden Mevlüt Yüksel dün, "Maden patlamasından 3 saat önce, yerli ve yabancı bazı gazeteciler Soma'ya neden gittiler?" şeklinde bir soru yöneltti. Şayet gerçekten böyle bir durum söz konusu ise bunun bir sabotaj olduğundan kuşku duyulamaz.
 
Bütün bunları araştırıp, açıklamakta hükümetin boynunun borcu. Yapmazlarsa bu vebal onları da yakar.
 
Somada bir başka terbiyesizlik ise bankalardan geldi. Başta küresel baronlara ait ING olmak üzere, bazı bankalar ölen işçilerin kredi borçlarını sildiklerini açıkladıklar.
 
Şimdi şu soruları yöneltelim.
 
Gerçekten merhum işçilerin bu bankalara kredi borcu var mıydı?
 
Varsa ne kadarını ödediler, ne kadar borç kaldı?
 
Kredi veren bankalar, işçilere hayat sigortası yapmış mıydı?
 
Bankaların madencilerin kredilerini silme açıklamasının asıl amacı, hayat sigortası ödemlerinden kurtulma oyunu mu?
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) denilen kurum, çıkıp bütün ülke ağladığı sırada, gözyaşımızı niçin satın almak istedi?
 
28 Şubat’ın baş aktörü olan TOBB’un, 17 Aralıktan bu yana, ölü gibi sessiz olmasına karşın, şimdi çıkıp kampanya başlatması tepkileri azaltmak için mi yoksa?
 
Belki herkes ilk günlerde Soma’nın bir kaza olduğunu düşündü. Ama artık bu numarayı kimse yemez…
 
Fakat tekrar edelim! 31 Mayıs’a dikkat!
 
O gün, yeni bir vandallık yanması sürpriz olmaz. Siyonist medyanın yanı sıra, işbirlikçi medyada o güne kadar sokağı hareketlendirmek için kışkırtıcılığını artıracak...
 
Unutmayın, Erdoğan’ın devlet başkanı olmaması için, bu vandal, hain ve katiller, ülkeyi cehenneme çevirmek için ellerinden geleni yapacaklar.
 
Bizden hatırlatması!
 
Not: Malezya uçağını bulamayan bir dünyada, Soma’da gerçekte ne olup bittiğini öğrenip öğrenemeyeceğimizi bekleyip göreceğiz. Ama Malezya uçağı hakkında yakında yazacaklarım neler olup bittiğini daha iyi anlamamıza yardım edecek inşaallah!

 


İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 5742449
 

turhan yumsel | 28.05.2014 00:22:38 bence yuzde yuz sabotaj

Az Bile | 19.05.2014 11:22:36 Kemal Bey yazılarınızı beğeniyorum fakat bu yazinizdaki bazı tabirleri düzeltmenin sizden rica edeceğim. Soma hadisesi her ne kadar hazin bir hadise de olsa rahmeti ilahi haricinde değildir. İster ihmal ister sabotaj olsun can vermiş olan kardeşlerimiz manevi şehirdir haşa boşu boşuna ölmüş değillerdir. Eğer bir sabotaj varsa ve niyetiniz bunu ortaya çıkarmak veya böyle bir ihtimale dikkat çekmek bile olsa yine de can vermiş kardeşlerimiz boşuna ölmüş olamazlar. Perdeyi gayb acilsa hem Siyonist medya hemde taraftar medya yapmış oldukları manipulatif yorumları bırakıp bırakın şehitlerimiz hakkında milletin safi duygularını kullanmaya çalışmayı keşke onların yerinde biz olsaydık da keşke göçük altında kalan bizler olsaydık diyeceklerdir. Çünkü onların çekmiş oldukları geçici sıkıntılar şu anda kazanmış oldukları mükafat yanında hiç hükmündedir. Keşke biz hayatta olan insanlar ölümün gerçek manasını anlayabilsek ve her soylemimizde bu dünyayı değilde ebedi ve sonsuz asıl memleketimiz olan ahireti düşünerek konusabilsek. O zaman meydana gelen her hadisedeki rahmeti görür ve zahiri sebep olan ve asıl tesir sahibi olmayan sebeplere bir pay bicmezdik ister sabotaj olsun ister ihmal olsun.

halil | 18.05.2014 20:45:14 muhteşem kalemine eyvallah hocam

nusret demıroglu | 18.05.2014 20:45:14 Hocam soma faciasının kaza olduğuna ilk günden beri ınanmadım. Acı olan bence su, Ne kadar çok işbirlikçi ve Masonlarımız Varmış.. Vatandaşım Diye geçinen Haınlerımıze Ne Kadar çok İmkan fırsat tanınmış ki, Her taşın Altından Çıkıp Her Musubetı belnın sahıbı tertıpcısı Oluyyorlar... Gerçekten Yazık...Maalesef Devlet Sıstemımız,de Galiba Bu kisi kişiler, kurum kuruluş İllegal Örgütlerin yapılanmasını bu hale gelip guclenıp büyük zararlı illegal operasyonlar düzenlemelerine karsı da nasıl olup Pas geçer...Düşündürücü...bence tekrar Ediyorum Acı ve düşündürücü..

yusuf isa | 18.05.2014 20:45:14 daha kuvvetli delillerde var. ama zaman hepsini ya tamamıyla açığa çıkaracak yada tamamen tarihe gömecek

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı