Anasayfaİletişim
 • Kemal Özer Kimdir?
 • Makaleler
 • Fotoğraflar
 • Videolar
 • Kitaplar
 • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?

Kitaplar2 Mayıs 2011 Pazartesi


Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer'in çok büyük ses getiren 'Deccal Tabakta' adlı eserinden sonra iyi ama ne yiyelim sorularına cevap arayan ve okur tarafından büyük bir heyecanla beklenen eseri 'Şeytan Ye Diyor! İnsan Ne Yemeli Ne Yememmeli?' adlı yeni eseri çıktı.

Çağımızda şifa kaynağı ‘temiz’ gıdalar hemen herkes için hayati önem taşıyor. Çünkü ne yersek oyuz! Doğallığıyla oynanmış, kimyasallarla ‘zehirli’ hale getirilmiş, katkı maddeleriyle kirletilmiş sağlıksız gıdaları tüketenler de er ya da geç sağlığını kaybediyor. Müslümanlar için ‘temiz’ gıda bir kat daha önemli çünkü Allah, bizlere Kur’an-ı Kerim vasıtasıyla seslenerek yiyeceklerin ‘temiz’ olanlarından yememizi öğütlüyor.
 

Peki ama hangi gıdalar temiz? Temizden kasıt tam olarak ne? Bir gıdanın temiz (ve helal) olup olmadığını nasıl anlarız? Sözgelimi kalsiyum fosfatla beyazlatılmış, kimyasal yapıştırıcılarla şekillendirilmiş bir kesme şeker temiz olabilir mi? Ya işkence altında, hayatı boyunca gün ışığı görmeyen bir tavuğun et ve yumurtası? Ticari glikoz ve fruktoz şurubuna, aroma ve boya ilâvesi ile arısız üretilen yapay bal sizce temiz mi? GDO’lu mısırla beslenen, antibiyotik delisi olmuş sığırların eti caiz olabilir mi? Çocuklara bolca yedirdiğiniz hidrojenize bitkisel yağlı ve hatta DDT’li çikolatalar, gofretler? İçinde onlarca zararlı katkı maddesi bulunan beyaz ekmek sizce temiz kapsamına girer mi? İftar sofralarından bile eksik edilmeyen kolalı ve aromalı içeceklerde alkol olduğunu biliyor musunuz? Bu gerçek liste uzadıkça, hayatlarımızın kısaldığının farkında mısınız?

Gıda Güvenliği Hareketi Lideri Kemal Özer, Şeytan Ye Diyor! kitabında Kur’an-ı Kerim’de zikredilen ‘temiz gıda’nın gerçek anlamını arıyor. Yıllardır gönül rahatlığıyla tükettiğimiz ‘şüpheli’ gıdaların ipliğini tek tek pazara çıkarırken; sağlığı kaybetmemek için tertemiz öneriler getiriyor. Dayatılan hazcı ve tüketim endeksli yaşam tarzını reddediyor, bizleri geleneksel ve tabiî olanla yeniden buluşturuyor.“Ne yiyeceğimizi şaşırdık” diyenlere ‘dosdoğru’ yolu gösteriyor.

“Hangi gıdalar temiz, hangileri şüpheli, hangileri haram?” sorusuna yanıt arayan Kemal Özer bakın kitabın giriş bölümünde ne diyor: “Peki, şimdi soralım. Hayatınız size verilen bir emanet mi? Hesap gününe iman ediyor musunuz? İnandığınız dinin bir mutfağı var mı? Varsa, siz bu inancın mutfak kurallarına uyuyor musunuz? Her nefsin ölümü tadacağını ve her nefsin hesaba çekileceğini bilmiyor musunuz? İmkânı olduğu halde tepkisiz kalanların, ‘atın ölümü arpadan olsun’ kabilinden bir safsata ile nefsine zulmedenlerin de ‘suç ortağı’ olduğunu unuttunuz mu? Hâlâ ‘yapacak bir şey yok’ gibi bir safsatadan yana mısınız? Yoksa ‘bismillah’ deyip harekete geçenlerden yana mı olacaksınız?

Aslında herkesin kendi kendine yönelteceği sayısız soru var. Elbette asıl mesele, gecikmiş bile olsa doğru soruları sormak ve Allah’ın ‘bak’ dediği zaviyeden cevap üretebilmektir. Elbette cevap üretmek de yeterli gelmeyecektir; önemli olan, tatbike başlamaktır. Şimdi ruh ve bedenimizi saran bu kanserlerden kurtulmanın tam zamanı! O halde haydin eyleme!”

Evet, Şeytan Ye Diyor! hepimizi temiz yiyeceği bulana kadar savaşmak için eyleme çağırıyor! Anlaşılır, samimi bir dille, ikna ederek. Korkutmadan, güzel örneklerle. İşte kitapta bölüm sonlarında geçen ‘özet nasihat’ mahiyetindeki diyaloglardan biri. Aldığımız örnek şeker ve tatlılarla ilgili:

Günlük ne kadar şekere ihtiyacım var?

İnsanların günlük 15 gr. şekere ihtiyacı var.

Bunu nasıl karşılarım?

Sarımsaktan hurmaya, nohuttan üzüme kadar meyve ve sebzelerde farklı oranlarda olsa da bulunur. Meyve sebzeleri düzenli tüketmek günlük şeker ihtiyacını karşılar.

Ekstra şeker tüketmeyecek miyiz?

Hayır! Dışarıdan şeker almaya gerek yok.

Bal da mı yemeyeceğiz?

Elbette yiyeceğiz. Arı, balı bitkilerden yaptığından, zaten şeker içerir ve tatlıdır. Ama sahte olmayanını tüketmeliyiz.

Çay tiryakisiyim ve şekersiz içemem!

Hiç denedin mi ki bu kanaate vardın. Şekersiz çay içmeyi denediğin zaman, çay yerine şerbet içtiğini göreceksin.

Ama ben asla şekersiz çay içemem...

Bu doğru değil. Şekersiz çay içilir ama illa tatlandırmak istiyorsanız bal, pekmez veya rafine edilmemiş şekerlerden ilâve edebilirsiniz.

Ben zaten şeker hastasıyım ama doktorum tatlandırıcı yazdı, onu kullanıyorum.

Bu sizin şeker tüketmediğiniz anlamına gelmediği gibi, şekerden daha tehlikeli kimyasallar tüketiyorsunuz demektir. Bu nedenle tatlandırıcı konusunda doktorunuzu dinlememelisiniz.

Şeker yasaksa baklava da mı yasak?

Şeker ve tatlandırıcı içeren şeylerin hiçbiri tüketilmemeli. İlla şeker ilâve edilmesi gerekiyorsa, şeker yerine bal veya pekmez ilâve edilebilir.

İyi de rengi bozuluyor...

Sizin derdiniz renk mi yoksa sağlıklılık mı? Rengi güzel olsun ama sağlıksız olsun mu istiyorsunuz. Bu doğru değil, zaten siz de böyle olsun istemezsiniz.

Ben reçelsiz kahvaltı yapamam, hanımsa şekersiz reçel yapamıyor ne olacak?

Reçellik malzemeye, pekmez ilâve ederek reçel yapabilirsiniz. Eşiniz şekersiz reçel yapabilir. Hiç denemediği için böyle düşünüyor. Birkaç kez denediği zaman, ne kadar güzel olduğunu o da, siz de göreceksiniz.

Bal alırken meselâ bir balın kilosu 10 TL, bir başkasınınki 50 TL. Ama benim 50 TL verecek gücüm yok. Ne yapacağım?

10 TL’ye satılanın bal olmadığı kesin. Ancak 50 liraya satılanın da kaliteli olduğundan emin değiliz. Bal hileleri ve doğru seçim konusunda bilgi sahibi olmalıyız. 50 TL’lik bal kaliteli ise, 1 kg. değil paramızın yettiği kadar alacağız. Kötü mal alacak kadar zengin ve sağlıksız gıda tüketecek kadar akılsız değilsiniz.

Meyve sularında da şeker var diyorsunuz?

Evet. Kola, gazoz, meyve suları, meyve nektarları gibi içeceklerde de çok miktarda şeker var. Hem başka nedenlerle, hem de şeker ve tatlandırıcı içerdikleri için bu ürünler tüketilmemeli.

Ama çocukları ikna edemiyorum...

Aslında ikna edebilirsiniz. Siz bu güne kadar kötü örnek oldunuz ama artık iyi örnek olabilirsiz. Bunun için yapmanız gereken; meyve almak ve meyve sıkacağı veya blenderde meyve suyu hazırlamak olacaktır. İçine bir miktar su ve bir adet buz ekleyip içtiğiniz zaman, çocuklarınıza da örnek olmuş olacaksınız.

Bunlar zor şeyler ama neyse devam edelim.

Hayır. Denediğinizde zor olmadığını, şimdiye kadar uyguladıklarınızın sıradan ve kalitesiz alışkanlıklar olduğunu göreceksiniz. Yemekten zevk almaya başlayacaksınız ve gıdaların şifası artacak. Çocuklarınız sağlıklı büyüyecek. Kanser oldu, kısır kaldı derdi azalacak. Zihnen de rahata ereceksiniz, psikolojiniz bozulmayacak.Kitabın Bölümleri

 • SORU(N)LAR
 • ÂDEM-ŞEYTAN, EKOLOJİ-EKONOMİ
 • BEYAZ ŞEKERİN KARA TARİHİ
 • HURMA YE, DÜNYANI ‘CENNET’E ÇEVİR!
 • BAL VE ARISI
 • ÜZÜM VE PEKMEZ
 • HAZ ENDÜSTRİSİNİN ALTIN BİLEZİĞİ: JELÂTİN
 • ÇİKOLATA
 • EKMEK: DİLİM DİLİM ÖLÜM
 • TUHAF ŞEYLER: TAVUK, ET, BALIK
 • İÇECEK DENİLİNCE AKLA GELMEYEN İÇECEK
 • HER EVİN DOĞAL İLACI: SİRKE
 • YAPAY OLARAK İMAL EDİLMESİ İMKÂNSIZ İÇECEK: SÜT
 • YAĞLAR
 • TUZ, ZARARLI MI YARARLI MI?
 • NETİCE-İ KELÂM?
   

‘Şeytan Ye Diyor!’ Teknik Özellikler

Yazar: Kemal Özer
Yayınevi: Hayykitap - 144
Kategori: Hayat Güzeldir 14
Türü: Sağlık – Beslenme
Birinci baskı: Mayıs 2011
Sayfa sayısı: 400
Ebat: 15,5 x 23 cm (Büyük boy)
Renkli baskı
ISBN: 978-605-4325-50-4

1. Baskı Mayıs 2011
2. Baskı Haziran 2011
3. Baskı Şubat 2012
4. Baskı Eylül 2012

KİTAP HANGİ KONULARI İŞLİYOR? (İçindkeileri görmek için tıklayınız)

AVRUPA TEMİN YERLERİ
KİTAPYURDU AVRUPA

 
TÜRKİYE TEMİN YERLERİ
KİTAPYURDU
D&R
Babil
İdefix

BASIN İÇİN MATERYALLER
Şeytan Ye Diyor
Deccal Tabakta

TANITIM DESTEĞİ İÇİN FLASH BANNERLER
Şeytan Ye Diyor
Deccal Tabakta

Embed Kodlar

facebook sayfası için tıklayınız

Okurdan mesajYEŞİLAY DERGİSİ'nin Eylül 2011 sayısı için yaptığı mülakat

HABER7.COM'un yaptığı mülakat için tıklayınız

ÖZGÜN DURUŞ Gazetesi'nin yaptığı mülakat için tıklayınız

ON5YIRMI5.COMun yapğığı mülakat için tıklayınız

ŞEYTAN YE DİYOR FACEBOOK'daİsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 233211
 

Bulent | 24.12.2016 00:48:46 Merhaba bence Insan beslenmesi tamamiyle yanlistir !!! dogada bir canli daha bulamazsiniz Herseyi yiyen ! ! et yiyen canli ot yemez mesela veya tam tersi gercek soru su olmalidir vucudumuz ne istiyor biz ne tikiyoruz?! herkes Alisagelmis seyler tuketiyor bu sizin yasadiginiz yere bölgeye göre degisebilir fakat! cok degisik seyler yemek Atiyorum et,balik,yag,baharat ,ekmek,vb daha bir milyon yediginiz seyleri ekleyebilirsiniz Bunlar vucudumuzun gercekden ihtiyaci olan seylermi?? eger öyleyse bu kadar Kanser nasil turuyor? yediklerimizin hepsinin inanin faydasindan cok zarari var ve bence insan tek tip beslenmelidir hastaliklardan kurtulmak ve daha uzun saglikli yasamak icin DOGADAKI BUTUN CANLILAR GIBI.

leyla kaplan | 29.12.2015 20:47:31 Sayın Kemal Özer ilk öteki gündemde izlemiştim sizi daha sonra sözleriniz anlattıklarınız o kadar gerçekki Bizlerin algısıyla nasıl oynadıklarınızı sayenizde öğrendim. Ve Youtubeden bütün videolarınızı izledim. Sizden ricam Müslümanın diyeti adlı kitapınızı imzalı olarak istiyorum. Kayseri kitap fuarında sizi görmeyi çok istemiştik ama maalesef olmadı. Emeğiniz için teşekkür ederim

Müslim | 13.01.2015 23:56:39 Bazı plastiklerin zararlı olup olmadığı üzerindeki rakamlara göre bellidir deniyor.Bu yanlış mı?Plastik, plastik midir?
Bu arada yemekten önce su ve meyve alınmalı diyorsunuz. Ama ikisini de birlikte mi almalıyız.Yoksa su içtikten 10-15 dk. sonra meyve yenip yemeğe mi başlanmalı? Allah razı olsun.Kolay gelsin...

(CEVAP: Hangi Suyu içmeli kitabında konu çok kapsamlı incelendi.)

Nedim | 19.10.2014 19:51:21 Hocam Allah razı olsun.. çok güzel çalışmalar yapıyorsunuz.. ama acaba ...s gibi kuruluşlarla irtibatlı çalışsanız daha güzel olmaz mı.. helal sertifikası veriyor.. yani gıda üzerine mesai sarfeden tüm kişi ve kurumların bir çatı altında toplanması fikri çok cazip geliyor bana.. Allah muvaffak etsin. (CEVAP: İlginiz için teşekkürler. Adı geçen kurumla ilkesil olarka birlikteliğimiz söz konusu olamaz. Nedenleri için lütfen bakınız www.geleneksel.com.tr)"

Bozkurt | 05.06.2014 00:55:16 saygıdeğer okuyucular:! bu ülkeyi idare edenler kimler? ecnebiler bu ülkeyi yönetseler daha mi kötü olurdu?

Diyetisyen T.G. | 10.12.2011 02:38:44 Kitabınızı aldım daha 60. sayfasında olmama rağmen şimdiden çok beğendim. Kitabı ilk görünce ismi değişik geldi fakat şöyle sayfaları karıştırdığım zaman gördüm ki; dipnotlarla ve kaynakları ile hem bilimsel hemde dini içerikli bir kitap. Bu da benim çok hoşuma gitti. Çünkü ortalıkta beslenme adına belli belirsiz, doğru yanlış yazılan uydurma, sürekli aynı şeylerden bahseden birçok yazı, kitap görmekteyiz. Yazarın özgeçmişine bakınca hemşerim olduğunu görünce (Konya/Bozkır) kitap daha da sempatimi kazandı ve hemen aldım. Herkese tavsiye ederim.

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı