Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Şeytan suyu karakola ve boykot

Makaleler25 Temmuz 2014 Cuma

Batı yahut özelde Amerikan hegemonyasının sembolüne dönüşen CocaCola, John Stith Pemberton adlı bir kimyacı tarafından 1886'da üretilir.
 
Yahudi ve Mason bir kişi olan John Stith Pemberton, morfin ve kokain kullanırdı ve kanserden ölür.
 
Şurup şeklinde bir “ilaç”(!) olarak geliştirilen CocaCola, 9 yıl süreyle ABD ec­zanelerinde sinir sistemi yatıştırıcısı olarak satılır. Genellikle de siyahîlere reçete edilir.
 
1895'de “gizemli” bir içeceğe dönüştülürek, içecek halindeki ilk satışlarına da yine Jacob’s Eczanesi’nde başlanır.
 
Natural News’de yer alan bilgiye göre, 1903 yılına kadar içeriğinde 60 mg kokain vardır. Daha sonra kokain oranı azaltılır. 1929’da ise kokainin çıkarıldığı iddia edilse de, özütün kokain yapraklarından elde edilmesi nedeniyle, halen az miktarda da olsa kokain ihtiva ettiği sanılıyor.
 
Kola ismi de, kafein ve kokain de içeren kola fındığından gelmektedir. Hem kokain, hem de kafein bağımlılık yapıcı bir madde olup birlikte alındığında bağımlılığı daha da artırır.
 
Yine ‘cocaine.org’ adlı sitede yer alan bilgilere göre, CocaCola firması her yıl Güney Amerika ülkelerinden 8 ton civarında kokain ithal etmekte.
 
Araştırmacı Mike Adams, ürünlerinin bağımlılık yapmadığı ve sağlığa hiçbir etkisi olmadığını iddia eden CocaCola’ya, bunca kokaini nerede kullandığını sorduğunu, ancak bir türlü açıklama almayı başaramadığını belirtiyor.
 
Birçok kişi, CocaCola ile diğer kolalar arasında belirgin bir fark olduğunu ve bunun gizemini koruduğunu belirtip, bunun nedeninin ihtiva ettiği kokain olabileceğini iddia ediyor...
 
CocaCola ya da başka kolalarda kokain var mı yok mu’ kesin olarak bilmiyoruz. Ama ilk başta kokainin kullanıldığı, bu nedenle şüphelerin sürdüğünü belirtelim.

NOEL BELASI COCACOLA'DAN MİRAS

Malum Hıristiyan dünyasından bize de nüfuz eden “Noel belası” da, CocaCola firmasının geliştirdiği bir ikondur. CocaCola renklerinden oluşan yani kırmızı kıyafet ve beyaz sakallı Noel baba karakteri, 1931’de CocaCola’nın grafikeri olan Haddon Sundblom tarafından geliştirilir.
 
Dünya çapındaki reklamlarda kullanılan bu karakter, bir yandan kapitalizmin sembollerinden biri halini alırken, diğer yandan da kültür emperyalizminin neler başardığının da delilidir.
 
Hikâyenin başına dönecek olursak, ürünün formülü Asa Griggs Candler’e, bugün açısından sembolik bir bedelle satılır. CocaCola’yı 26 yıl işleten Candler, şirketi 1919’da 25 milyon dolara devreder veya satmak zorunda bırakılır.
 
Yahudi-Amerikan ifsat kültürünün ana sembolü olan bu kara içeceğin (siz en iyisi ona zehir demekten çekinmeyin) özel bir formülü olduğu iddia edile gelir.
 
Günümüzde farklı markalarla pazarlanan kola firmalarına özüt sağlayan CocaCola ile diğer kolalar arasındaki temel fark, sadece nitelik ve oranları olabilir mi kimse emin değil.
 
COCACOLA TÜRKİYE'NE NASIL GELDİ?
 
Bu şeytan suyunu Türkiye’ye getiren kişi Kadir Has’dı. Mason Demirel’in has dostu olan bu zat, kolayı ilk olarak Adana İncirlik üssündeki PX adlı mağazada tanımış. Kendi ifadesiyle, içmeye başladıktan sonra bağımlısı olmuş. Bulamayınca da, Beyrut’tan getirip evine depolamaya başlamış.
 
Kolanın neredeyse iliklerine kadar işlediği anlaşılan Kadir Has, Türkiye temsilciliğini almak için 1950’de Amerika’ya gider. Kolacılar önce bu aç gözlü işadamına kapıyı gösterirler.
 
Seyahati bedavaya getirmekte kararlı olan Has, orada yine Yahudi Amerikan Emperyalizm’in ana sembollerinden biri olan McDonald’s’la tanışır. Bu kez onun kapısını çalar.
 
McDonald’scılar; “Biz ürünlerimizde özel et kullanıyoruz. Bu et, Türkiye’de üretilemez. Hamburgerimizi Türkiye’de imal etmek için buradan et hatta patates ithal etmeniz gerekir. Ama sizin bunu satın alacak döviziniz bile yok” diyerek burada da kapı gösterilir kendisine...

Şimdi bu etin nasıl bir şey olduğunu düşünün bakalım...
 
Vatan Borcumu Ödüyorum” isimli hatıratının 181. sayfasında Kadir Has, gelişmeleri şu şekilde anlatmaya devam ediyor.
 
Türkiye’de darbe olmuş, Demokrat Parti iktidardan uzaklaştırılmıştır. Darbeciler, o zamanki adı Milli Emniyet Teşkilatı olan MİT’in başındaki İlter Türkmen’ın babası Behçet Türkmen’i de görevden uzaklaştırır.
 
Behçet Paşa’nın Amerikalılarla olan ilişkisini iyi bilen Has, kendisinden yardım ister. Paşa, CocaCola’nın Türkiye temsilciliğini almayı başarır. Bunun karşılığında da kurulacak şirketten yüzde 5 hisse kapar.
 
İNÖNÜ VE DEMİREL DESTEKLEDİ

Devir, CHP ve İnönü iktidarı, günlerden ise 1964'ün 16 Eylül'ü... Bugünü önemli kılan şey ise, Türkiye'de yediden yetmişe herkesin damarlarında dolaşmaya, benliğini değiştirmeye, bilincini karartmaya, ibadetlerini şaibeli hâle getirmeye başlayacak olan şeytan suyunun üretimine başlanması...
 
Türkiye’de başlayan bu üretimle CocaCola, 126'ncı ülke olur. Bugün EfesPilsen'in patronu Tuncay Özilhan tarafından üretilip dağıtılan CocaCola, Kadir Has’ın temsilcilik kararına kadar bu ülkeye girmediği için yaklaşık 60 yıl bu şerden korunmuşuz
 
Yıl 1965 olmuş, iktidara Demirel gelmiştir. Sanayi Bakanlığı’na ise Mehmet Turgut. Kadir Has bu defada CocaCola firmasının bir başka markası olan “Fanta”nın üretim ruhsatı için, Bakanın kapısını çalar.
 
Bakan Turgut, uyanık Kayserilinin talebini “Fanta’da kafein var. Memleketimizin narenciyeleri dalında çürüyor. Niçin onları değerlendirmiyorsunda yabancı markaları Türkiye’ye getiriyorsun” diyerek reddeder. Ama bu kez Amerikan uşağı Demirel devreye girer ve iznin verilmesi için bakana baskı yapar. Bakan ise Türkçe bir isimle olması şartıyla izni vermek zorunda kalır. Bu nedenle de Kadir Has, yeğeninin adı ile yani “Elvan” markası ile üretime başlar.
 
Azabı çetin olasıca Demirel bastırmaya devam edince, kısa bir süre sonra da Fanta ismiyle üretim izni alınır.
 
Kadir Has sözlerini şöyle tamamlıyor: "Bu sihirli ürün bugün 200’den fazla ülkede, insanları esir almış durumda..."
 
Bugün bu üründen, dünyada saniyede 8 bin, yılda ise 252.288.000.000 (252 milyar 288 milyon) kutu tüketiliyor. Yani dünyanın CocaCola tüketimi, kişi başına ortalama 36 kutu civarında. Söz konusu firma, dünyanın içilebilir su kaynaklarının da yüzde 25’ini tek başına kullanıp, milyarlarca insanın temiz su hakkını gasp ediyor.
 
BAŞINDA BİLDERBERG'Cİ MUHTAR, ELLERİNDE HELAL SERTİFİKASI

Başında ise bazılarının "Türk" diye öykündüğü, New York doğumlu Bilderberg üyesi Tarsus asıllı ‘Muhtar Kent’ var.
 
CocaCola’dan sonra pazarın en büyük ikinci kola şirketi, 1898’de kurulan Pepsi’dir.
 
Helâl sertifikaya itibar edenler için söylemeliyiz ki, bu iki cola firmasının da “helâl(!) sertifikası” var.
 
Bu da ne ki, İranlılar EfesPilsen ve başka birçok bira markasına bile "helâl(!) sertifika"sı verdiler.
 
MONSANTO'YU BÜYÜTTÜLER

CocaCola, bugünün kimya, ilaç, tohum, gıda, GDO devi olan ve 1900'lü yıllarda kurulan Monsanto'nun bugünkü gücünü elde etmesi için büyük destek sunar.
 
Cola ve benzeri ürünler; içindeki kimyasallar, kalitesiz sular, katkı maddeleri, alkol ve devletlerden dahi gizlenen içerikleri nedeniyle insan neslini tehdit ediyor.
 
Bu ürünleri tüketilir bulmak şöyle dursun, üstüne bir de helal sertifikası vermenin ahlaki hiçbir yönü yoktur.
 
BOYKOT MESELESİNE GELİNCE...
 
Boykot sadece Gazze’ye savaş ilan edildiğinde yapılması gereken bir şey olmayıp, her zaman Müslüman’ın direniş kalelerinden biri olmak zorunda...
 
Bugün bilinçaltımız ve DNA’larımıza kadar Yahudileştirildik. Allah’tan mayamız sağlam da, bu acı günlerde de olsa boykot yapmak aklımıza geliyor. Biz ki, bir kafirin ürününü almaktansa ölmeyi tercih etmesi gereken kimseler olmamız gerekirken, yazık ki bunu başarma iradesinden yoksunuz.
 
Uzun zamandır arkadaşlık ettiğimiz bir grubu, Irak'ın 2003'deki işgali sırasında Amerikan sigarasını içmeye devam ettikleri için, tüm ilişkimi kesmiş biri olarak, bu konuda gerekli hassasiyeti gösterme gayretinde olageldim. Irak işgalinde “Amerika’nın sembollerini tüketmiyoruz” adlı bir kampanya başlatmış idik. Deloitte’nin verilerine göre bu kampanya hayli etkili olmuş, CocaCola Türkiye’nin pazardaki pastası yüzde 11 kadar azalmıştı.
 
Ama bu azalma kola tüketiminden kaynaklanmamış, muhtemelen o da eski bir Amerikan kolası olan RC kola yani KolaTurka’ya yönelmişti. Boykot, bir markadan başka markaya kayarak yapılabilir elbette. Ama kaydığınız markanın yararlı olduğundan ve kimliğinden de emin olmanız şartıyla.
 
Burada söz konu olan kola ise insana yararı şöyle dursun, zararı tartışmasızdır. Bu nedenle tercihi başka bir kola markasına yöneltmenin adı boykot değildir. Ayrıca bu tür ürünler satılmamaya başladığında, firmalar markalarını muhafazakâr tüketicilerin yöneldiği firmaların şapkası altına alıverirler. Bir çok Ülker ürününde görülmeye devam ettiği üzere.
 
Müslüman ferasetli ve basiretli biri ise, bütün bunları bilmek ve ona göre önlem almak zorundadır.
 
İsrail’e para aktarma meselesine gelince...

KafaCola’nın gelirinin belirli bölümünü İsrail’e aktardığı iddia edilir. Bunu CocaCola üzerinde okumak eksik kalır. Soruyu şöyle sormalı: İsrail'i desteklemeyen ya da para aktarmayan kaç batılı firma var? Elbette bu tür firmalar tıpkı BM benzeri örgütlerin yaptığı gibi, İsrail Terör Örgütü'nü desteklemektedirler.
 
'O halde doğru boykot nasıl yapılır' sorusunun yanısıra, Maliye ve Ekonomi bakanlarının boykot hakkındaki akıl tutulmasına da bir sonraki yazıda devam edeceğiz inşaallah!

İŞTE COCALANIN RESMİ ORTAKLIK VE DİĞER İLİŞKİLERİ
 

Büyütmek için tıklayınız


Büyütmek için tıklayınız

Makalenin 2. böülümü için aşağıdaki linke tıklayınız

Boykot imanın esaslarından biridir!

Bu sitedeki makaleler kaynak gösterilerek kullanılabilir.

İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 9505472
 

akk | 02.09.2015 21:52:42 allah rizasi icin sizleri destekliyorummm amma ne yazikki cocuklaromiza öncü olamiyoruz... allah c.c yar vardimcimiz olsun

VEZİR | 11.09.2014 15:20:35 KEMAL HOCAM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN, SİZİ ARİF VE ALİM KULLARINDAN EYLESİN İNŞAALLAH AMİN.

fatih | 30.07.2014 01:14:28 sadece coca cola günah keçisi olmasın. bu coğrafyanın yeni bir şeyler söylemesi lazım değil mi? en büyük çuvaldızı kendimize batırmanın zamanı hala gelmdi mi? elimizden coca cola yı boykot etmekten daha fazlasın gelmesi gerekmez mi? yarın bu boykot unutulur (unuttururlar. önemli olanın zihnimizin her zaman açık olması. yarın elimizde toplunmun son kalan değerlerinide kendi ellerimizle sildiğimizde coca colaya boykotun bir anlamı kalmayacak. görene , köre ne?
(AÇIKLAMA: Haklısınız. Bundan sonraki yazımıza bakarsanız zikrettiğiniz konuya devam edildiği görülecektir. Yazının altındaki linke bakınız lütfen.)

umut | 26.07.2014 18:43:28 hocam ben pepsi ve colanın antalya fabrikalarında idareci olarak çalıştım.üretimde bizzat çalışan arkadaşların üzerlerine öyle bir koku siniyorduki adeta foseptik kuyusuna düşmüş gibi.ne banyo ne hamam çıkarabiliyordu o kokuyu,bu nedenle boşanan aileler biiyorum,ayrıca bu içeceğin erkeklerde kısırlık yaptığı gerçektir.saygılarımla

Turan Yılmaz | 26.07.2014 18:43:28 Yaaa, bu 'Coca Cola' da nelere kâdirmiş!...'Yalandan ağlamalar' ın galiba, sonu hiç gelmeyecek...Ülkemizin, ülkemiz insanının nereye gittiğini söyleyen, yazan var mı?Nerede bu din adamları, alimler,aydınlar, mütefekkirler...Herkes, bir yere sığınmış, bir mevziye girmiş.Bunları kaybederim diye, herkes 'karnından' konuşuyor.Sosyal medyadaki, konuşmalara, söylemlere bir göz atın.'Müslüman/lar' birbirine saygı göstermiyor, hakaret ediyor,küfrediyor, birbirlerine hiç tahammülü yok.'BİZ NEREYE GİDİYORUZ?' Herkes bunu 'yüz kere' düşünmeli diyorum...

didem | 26.07.2014 18:43:28 Arkadaslar sacmalamayin artik ya icmek istiyosan ic kendine zarar veren baskasina faydasi olmaz yok kaynakcaymis yok bi bunla olurmuymus bildigin gibi devam et arkadasim muslumansan destek verirsin ...

Hayati Tomakin | 26.07.2014 12:00:41 Yahudi mallarını boykot eğitimi ilk öğretimde aşılanmalı çocuklarımıza. Ne yazık ki biz senede bir defa belirli bir günde yerli malı haftası olarak kutlarız

Ali çevik | 26.07.2014 12:00:41 Hocam Allah razı olsun açık ve net bir yazı.İnşaallah uykuda olanların uyanmasına vesile olur

Münteha | 26.07.2014 12:00:41 Saygideger Hocam aydinlatici bilgilendirmeniz icin tesekkur eder calismalarinizin devamini
bekleriz. Kaleminize Rabbim guc verdin. Selam ve dua ile.

Baris | 26.07.2014 04:46:44 faydali bir yazı olmuş elinize sağlık

hasan üce | 26.07.2014 04:46:44 2 yıldır cola ve evsafını ne alıyoruz nede içiyoruz darısı butun muslumanların başına

kemal | 26.07.2014 12:07:24 kemal efendi saygilar her sey hos ama bazi seylerimiz bos cunku icimizdeki yahudileri niye diyen søyleyen yok??? basta alarko arko beko lutfen bunlari da søyleyinki ben sizin elinizden øpem o Zaman yoksa cok guluyorum sizlerin bunlari reklam etmenize

Elman | 26.07.2014 04:46:44 Teşekkürler Kemal Hocam

Osman | 26.07.2014 12:07:24 Vurun coca colaya bakalım.Günah keçiniz bu defa coca cola olsun.Nerde hata yapıyoruz,zeki miyiz yoksa aptal bir millet miyiz,eğitim alanında neden dünyanın çok çok gerisindeyiz diye hiç düşünmeyin.Zararlı diye içmeyin evet bende içmem,ama zararlı diye içmem.Siz Cola içmeyerek ne yaptığınızı sanıyorsanız?İsraile zarar verdiğinizi mi?Şaşarım o kıt aklınıza.Adamların 10 çocuğundan 8 i teknik eğitim alarak yetişiyor.Çöl ülkesinden heryeri yemyeşil ülkemize tohum ihraç ediyorlar.Amerikan sigarası içiyor diye görüşmemiş miş insanlarla.Şaşarım o akla.Bu ülkenin de elinden gelen bu işte,bul günah keçisini yoksa da uydur,vur değneği.Ve işe yarıyorum san.Yuhh olsun sizin zekanıza

mert selçuk | 26.07.2014 04:47:09 Allah razı olsun hocam...

h.aslan | 25.07.2014 23:59:54 hocam tebrikler bu güzel çalışmadan dolayı. bu zıkkımı yeryüzünde şuursuzca tüketen o kadar çok zombi var ki vahim bir durumdayız.

murat | 25.07.2014 23:59:54 helal sana hocam

ozgur kavrak | 25.07.2014 21:43:07 Hocam kaleminize saglik. Yine bilgilendirici ve bam teline vuran bir yazi olmuş.

Abdülkadir Karaböce | 25.07.2014 21:43:07 hocam cesurca çıkışlarınızın arkasındayız allah razı olsun.

omar/ızmır | 25.07.2014 21:43:21 teşekkürler yiğidim.

Sadık Akgün | 25.07.2014 19:43:40 Görüşlerinize sonuna kadar katılıyorum.Güzel yorum ve analiz için teşekkürler.

ahmet | 25.07.2014 19:43:40 bu güzel yazınız için teşekkeür ederiz. kemal hocam

İrade | 25.07.2014 18:21:06 Allah razı olsun hocam . Rabbim yüreğiniz gibi mert kaleminiz gibi keskin İlim sahipleri hocalarımızı başımızdan eksik etmesin..

Sabri Yavuz | 25.07.2014 18:21:06 Madem bu yazı bir makale nerede kaldı bunun makale yanı kaynakça olmayan makale de olmaz yazılan yazının doğruluğunu da ispatlamaz
Saygılar. (AÇIKLAMA: Okumasını bilen için kaynakçaları yazının içinde yer alıyor)

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı