Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Sağlık Bakanlığı çıldırmış olmalı

Basın Açıklamaları25 Şubat 2013 Pazartesi

Sağlık Bakanlığı’nın 'Anne sütü bankası' kurma girişimini değerlendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “Sağlık Bakanlığı bu ülkenin Müslüman olduğunu unutmuş olmalı. Aksi halde böyle saçma ve riskli girişimi aklından bile geçiremezdi” dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın yeni doğan ve anne sütü yeterli olmayan bebeklerin, anne sütünden mahrum olmasını engellemek iddiasıyla tehlikeli bir girişimde bulunduğunu hatırlatan Kemal Özer; bu girişimin nesep karışmalarına yol açacağını ve insanların sütkardeşi veya sütannesiyle evlenmek gibi bir riskle karşı karşıya kalabileceğini dile getiriyor.

Sütanne ve sütkardeşliğinin ne demek olduğunu bir fıkıhçı kadar bilen Başbakan’a bağlı bakanlığın “anne sütü bankası” gibi, karmaşık evliliklerin oluşmasına yol açabilecek bir teklifle ortaya çıkmasına inanamadığını belirten Gıda Hareketi Lideri Özer, “Başbakan bu saçmalık ve çılgınlığa derhal son vermelidir” dedi.

Bu tür girişimlerle modern devletin ve bürokrasinin, toplumun inanç hassasiyetlerine değer vermediğini bir kez daha gösterdiğini belirten Gıda Hareketi Lideri Özer, İmam Hatip Lisesi mezunu olan bir Sağlık Bakanı’nın ilk icraatının “Anne Sütü Bankası” kurulması girişimi olmasının hayal kırıklığına neden olduğunu dile getirip ekliyor; “Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bu çılgın ve tehlikeli oyunun geri çekildiğini açıklamalıdır.”

Bazı fıkıhçıların konuyu yarım ağızla eleştirmelerini de modern çağın bir paradoksu olarak gördüğünü söyleyen Kemal Özer; “İlahiyatçılar ve özellikle de Diyanet İşleri Başkanlığı, sütkardeşliği ve sütanne evliliği konusunda İslam’ın hükümlerini açık seçik ortaya koyarak bu tehlikeli girişimi engellemeliler. Aksi durumda bu vebalin ortağı olurlar” diyor

Nisa Suresi, 23. Ayet-i Kerime:Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.”İsim
Mail
Mesaj
 

İyi Gıda Kötü Gıda
Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

TVNET'te gündemi değerlendiriyoruz

+ Devamı


Ülke Tv'de Belçika saldırısını değerlendiriyoruz

+ Devamı


Akit tv'de terör türlerini konuşuyoruz

+ Devamı


Ülke Tv'de gündemi değerlendiriyoruz

+ Devamı


Canan Karatay'la Ümraniye'de idik

+ Devamı


Her haftasonu Bayezit Kitap Fuarında imza

+ Devamı


12 Haziran'da Başakşehir'deyiz

+ Devamı


İzmit Kitap Fuarında imza

+ Devamı