Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Müslüman'ın Diyeti

Kitaplar12 Temmuz 2012 Perşembe


 
Müslüman'ın Diyeti, bunca diyet savaşı ve öneri bombardımanı arasında, ‘temelleri en sağlam’ bir beslenme modeli! Temelleri en sağlam çünkü bu yeni yaşam ve beslenme modeli, Kur’an’ın tavsiyelerine ve Hz. Muhammed’in yeme içme adabına göre oluşturuldu. Müslüman’ın ‘temiz ve sağlıklı” diyeti, sadece Müslümanlar değil tüm insanlar için bir kurtuluş reçetesi olabilir. Hastalıklardan, şişmanlıktan, oburluktan, hedonizmden, haramdan, bencillikten ve hatta kısırlıktan kurtuluş reçetesi!

Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer, hileli ve şaibeli gıdalar konusunda Türk kamuoyunun en çok güvendiği ve fikirlerine en çok başvurduğu isimlerden biri. Özer, yeni kitabı Müslüman’ın Diyeti’nde haz eksenli tüketim biçiminin ve kirletilmiş gıdaların, şişmanlık, obezite ve diğer hastalıklarla olan ilişkisini ele alıyor. İnsanları şişmanlıktan ve mutsuzluktan kurtarmak için ‘temiz ve sağlıklı’ bir beslenme modeli inşa ediyor. Nefsinizi, az ve öz yemeye ikna etmenin yolunu gösteriyor. Kur’an’da önerilen ve Hz. Peygamber’in de bilfiil hayatında uyguladığı ‘doğru beslenme ilkeleri’ni açıklıyor. ‘İslam’ın mutfağı’nı ve ‘Hz. Peygamber’in yeme-içme prensipleri’ni daha önce benzeri yapılmamış bir bütünlükle derliyor.

Kemal Özer’e göre, kitaptan sadece Müslümanlar değil herkes faydalanabilir: “İslam, sadece kendine inanan Müslümanların değil, tüm insanların ve gezegende yaşayan tüm canlıların sağlığıyla ilgilenir. Ben de Müslüman’ın Diyetini herkese yazdım. Şifa arayanlara, iyileşmek isteyenlere, az yemeyi başaramayanlara, hazcı tüketimden sıkılanlara, hayatında ‘temiz’ bir sayfa açmak isteyen herkese…”

Kemal Özer, “Soframız nasıl olmalı?” sorusunu, “Sofranız, evinize misafir olan Hz Peygamber’in de yiyebileceği bir sofra olmalı!” şeklinde yanıtlıyor. Bu kısa yanıt bile, yıllardır reklâmların ve diğer yanıltıcı bilgilerin etkisiyle ‘şüpheli’ gıdaları mutfağının baş tacı edenlere ciddi bir uyarı niteliğinde.

Aslında tüm kitap ‘bir’ uyarı! Özer, halkın çok merak ettiği soruları yanıtlarken, kötüye karşı uyarıyor, iyiyi ve doğruyu öğütlüyor: Beslenme ve kısırlık arasında ilişki var mı, kısırlıktan kurtulmak için nasıl beslenmek gerekir? Batı tıbbının da kabul ettiği orucun, insan vücudundaki iyileştirici etkisi ne? Şişmanlamamak/zayıflamak için atılacak ilk üç adım hangisi? Çocuklarının da geleceğini düşünen ‘akıllı’ bir ailenin mutfağında neler olmalı, neler olmamalı? Yemekleri hangi sırayla yemeli? Gıdaları canlandırmak/öldürmemek için ne yapmalı?

Kitapta ayrıca Ramazan için de özel bir bölüm var. “Sahur ve iftarda hangi yiyecekleri, hangi sırayla, hangi miktarda ve ne kadar arayla yemeli?” sorusuna net yanıt veriliyor bu bölümde. Ramazan’da arınıp huzur bulmak, kilo almamak hatta biraz kilo vermek isteyenler mutlaka okumalı.


Kemal Özer kimdir?
1968’de Konya’nın Bozkır ilçesinin Armutlu köyünde doğdu. Halen gazetecilik yapmakta ve Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Derneği Genel Başkanlığı’nı yürütmekte. 2010 yılında Medya Etik Konseyi tarafından, gıda ve insan sağlığı üzerine yazdığı yazılar nedeniyle Medya Etik Ödülü’ne layık görüldü.

Kemal Özer'in yayımlanmış diğer eserleri:


Deccal Tabakta, Hayykitap, 2010
Şeytan Ye Diyor!, Hayykitap, 2011

K i t a b ı n   B ö l ü m l e r i:


•    Yemek duası
•    Peygamberimizin şifa veren sünneti
•    Gıdalar şeytandan nasıl korunur?
•    Midenin üçte biri!
•    Müslüman’ın midesi, aklı ve nefsi
•    Az yemek mümkün mü?
•    Fazla kilolardan nasıl kurtuluruz?
•    Farmagedon zamanı!
•    ‘İnce’ ipuçları
•    Yiyecekler arasındaki ‘denge’nin önemi
•    Akıllı ailenin mutfağı
•    Gıdalara ‘canlılık’ testi
•    Temiz model: Hangi gıda, nasıl, ne zaman?
•    Müslüman’ın Ramazan diyeti
•    Hayat kurtaran 20 tavsiye
•    Beslenme, kısırlık ve neslin devamı
•    Özetle Müslüman’ın diyeti

K ü n y e

Yayın Yılı: Temmuz 2012
Kitap Kağıdı
192 sayfa
15,5x23 cm
Karton Kapak

Dili: TÜRKÇE
Yayınevi: HayyKitap

ISBN: 978-605-4325-89-4
Barkod: 9786054325894

AVRUPA TEMİN YERLERİ
KİTAPYURDU AVRUPA

 
TÜRKİYE TEMİN YERLERİ
KİTAPYURDU
D&R
Babil
İdefix

Kitap Dükkanlarına sorun

 

SOSYAL MEDYA
Müslüman'In Diyeti Facebook sayfası


RÖPORTAJLAR
İzzet Çapa röportajı / Habertürk
Nihal Doğan röportajı / İyibilgi.com
Cünety Özdemir / Dipnot.tv
BANNER

Müslüman'In Diyeti Banneri'ni sitenizde yayınlayabilirsiniz

300* 250 pixel banner
160* 600 pixel banner
Banner zıp
Embed Kodlar

Okurdan mesaj
İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 642204
 

zaman1353 | 15.02.2015 22:01:37 Oldukça faydalı bilgiler insanin kendine ve nefsine hakim oolmasini sağlıyor . Ayrıca zayiflamaniza yardımcı oluyor :)

hanzala_67 | 15.02.2015 22:01:37 Müslüman'ın diyeti kitabını sipariş verdiğimde bu kadarda etkileneceğimi gerçekten tahayyül bile edemezdim. İnanan insanlar için efendimiz (aleyhissalatü vessalım) yemek,içmek ile ilgili tavsiyelerini ve kuran-ı kerim de geçen temiz, helal ve organik beslenmenin önemi anlattığı eserini okuduğunuzda benim gibi samimi bir şekilde Allah razı olsun Kemal Özer'den nidalarını işitir gibiyim vesselam...

Müslim | 02.12.2014 21:02:01 Ürünlerde plastik kap kullanmanın zararları nelerdir? Kısaca açıklar mısınız?

(CEVAP: Kanser ve kısırlık gibi çok sayıda sorun. Detayları "Hangi Suyu İçmeli?" Eserine bakınız)

Müslim | 20.08.2014 12:23:20 Evet, bunlar en belirleyici unsurlardır.Ama bu gıdaların ne içerdiğini en iyi siz biliyorsunuz. Bunlar arasında umumi de olsa mukayese yapılamaz mı? (Cevabı burada yazılamayacak kadar uzun. Lütfen bakınız www.geleneksel.com.tr)

Müslim | 19.08.2014 11:45:55 Kemal Bey, evvela bütün çabalarınız için Allah razı olsun. Bu mevzularda çok uğraştınız ve uğraşıyorsunuz. Kitaplarınızı okuyorum, hepsi birbirinden kaliteli ve dopdolu. Size bir sual sormak istiyorum. Evet, birçok gıdada sorun var. En azından daha zararlılarından kurtulmak mümkün. Gıdalar hakkında birbirine oranla daha az zararlıları belirtmeniz mümkün mü?(Mesela yeşil zeytin umumen siyah zeytinden daha sağlıklıdır, bulgur da pirinçten gibi... Böyle bir şey mümkün müdür?)Teşekkür ederim... (CEVAP: Teşekkür ederim. Böyle kesin bir şey söylemek güç. Tohum ve yetiştirilme biçimi. tarım kimyasalı kullanılıp kullanılmadığı, gördüğü işlemler, ambalajı varsa katkıekelenip eklenmediği en belirleyici unsurlardır.)

mlk | 21.07.2013 04:35:01 yediklerimizin içinde ne var kaitabınızda absorbik asitten bahsediliyor.
Acaba absorbik asit ile antioksitan arasındaki fark tam olarak nedir. mesela un alınca üzerine antioksitan yazıyor. Bir zararı yok diye biliyorum. Bu konuda bizi aydınlatır mısınız?
Teşekkürler... (AÇIKLAMA: Unlardaki anti oksidandan kasıt kimyasal bir koruyucunun eklendiğini gösterir. Ne eklediklerini ilgili üreticiye sormak gerekir. Bundan askorbik asiti kast ediyor da olabilirler. Sentetik hiçbir şey yararlı değildir.)

alpay alper | 18.01.2013 03:47:55 kitaplariniza yurt disindan (almanya)nasil ulasabiliriz. mail alirsam memnun olurum.
saygilar. (AVRUPA SATIŞLARI: http://www.kitapyurdu.eu/yazar/239265/kemal-ozer.htm? ve http://www.kitapyurdu.eu/kitap/580700/seytan-ye-diyor-insan-ne-yemeli-ne-yememeli.htm? adresinden ulaşılabilir)

burcu e. | 14.11.2012 22:34:27 bende kitabınızı okuyup beğendim lakin neden kaynakçanızı yazmadınız ? okurlarda iyice araştırıp bu önemli bilgilerden daha fazla istifade edebilirlerdi üstelik bir gazeteci olmanız dolasıyla yazdıklarınızın kaynaklarını belirtmemeniz pek etik bir davanış değil... (AÇIKLAMA: Müslüman'ın Diyeti'nde 312 adet dip not var. Ezici çoğunluğu kaynakları göstermektedir.)

yasemin | 10.10.2012 20:13:09 selamün aleyküm,
henüz kitaplarinizi okumadim, en yakin zamanda temin edip okuyacagim ins,ama neler okuyacagimi bilgim dahilinde az cok tahmin ediyorum, bilioruz bilmesinede ,temizi, helali nasil tmein edecegiz onu bilmiyorum, ben almanya'da yasiyorum, herseyi evde kendin yapmaya kalksan bile satin aldigin malzemeler temiz degil ki evde üretilende temiz olsun :(

çetin yücesoy | 13.09.2012 01:05:01 hayırlı olsun, önceki eserlerinizden çok istifade ettim, bu eserinizi de en kısa sürede temin edip okuyacağım. hürmetler

k.m | 20.07.2012 17:06:59 Özellikle bu kitabınız için sormuştum, yurtdışında yaşadığım için basılı kitabı alma fırsatım olmuyor ama Ramazan bitmeden de okumak istiyordum. idefix ve kitapyurdunda yok malesef bu kitabınız e-kitap olarak. Eğer yakın zamanda çıkabilirse çok güzel olur. NOT: Buna yayıncı karar veriyor. Ancak kitapyurdu.de Almanya'dan yurtdışı hizmeti veriyor.)

k.m | 20.07.2012 15:14:43 Merhaba,
Kitabınızın e-kitap şeklinde satılması mümkün olacak mı acaba? Teşekkürler (NOT: idefix ve kitapyurdu.com'da bazılarının ekitap satışı vardır.)

Selma Akyıl | 16.07.2012 11:24:24 Deccal Tabakta ve Şeytan ye diyor kitabınızı okumuştum.Müslümanın diyetini de eşimden getirmesini rica ettim.Gelir gelmez 80 sayfasını okudum.Allah razı olsun.muhteşem bir eser.Ramazan mukabelelesinde bu eseri de okuyacağım arkadaşlara. keşke zenginler bu kitabı alıp hediye etseler.ama biz eşimle 100 tane alıp hediye edeceğiz.

Aisha Akinci Nory | 11.07.2012 23:09:16 s.a.Kemal bey sizin gibilerin cogalmasina ve ulkemiz uzerinde etkisine, uyuyan halkimizi bilinclendirmesine cok ihtiyacimiz var. Allah cc. muvaffak eylesin, daimi yardimciniz olsun.

seyit arda | 06.07.2012 16:12:10 s.a
kemal bey inşaAllah ümmeti muhammed'e faydalı olur. Bu faydalı eserlerin devamını bekliyoruz..

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı