Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

‘Kardeşler isterlerse evlenebilmeli’

Makaleler1 Aralık 2013 Pazar

İslam ve diğer tüm dinlere düşman olan Liberalizm’i iki üç kelimeyle izah etmek gerekseydi, söylenecek şey ‘hadsizlik ve sınırsızlık’ olurdu.

Liberalizm nedir diye sözlüklere baktığımızda tam da bu anlama gelen tarifler verildiğini görüyoruz.
 
Mesela D Mehmet Doğan sözlüğünde, ‘geniş mezheplilik, ahlaki serbestlik’ olarak tarif ediyor liberalizmi.
 
Türk Dil Kurumu’nun 1974 baskılı sözlüğünde ise liberalizmin Türkçe karşılığının ‘erkincilik’ olduğunu belirtip bizi bu uydurulmuş kelimeye yönlendiriyor.
 
Erkinliği yani liberalizmi ‘herhangi bir biçimde herhangi bir koşula bağlı olmayan, istediği gibi davranan, dinin ileri sürdüğü inançları eleştiren’ olarak kaydediyor.
 
18.  yy tefeciliğiyle aynı zamanda ortaya çıkan bu sözde özgürlükçü akımın en önemli özelliği, devletleri ve toplumları özgürleştirme masalıyla ahlaksızlaştırmak…
 
Açıkçası her türlü dinî değeri reddeden, ahlaki sınırları olmayan, fırsatını bulanın her türlü melaneti işleyebildiği bir küresel ayyaşlık.
 
Bir süredir Türkiye’nin İslamcı gazetelerinin birinde, bu ülkenin okurlarını ifsat eden, aynı zamanda bir akademisyen olan liberal yazar, öğrencilerin evlerde kızlı erkekli kalıp kalmamaları tartışmaları yapıldığı günlerde,  kardeşler isterlerse evlenebilmeli” diyor.
 
Bırakınız iki yabancı karşı cinsin bir arada yaşamasını, isterlerse kardeş hatta evlatla ebeveynin birbirleriyle evlenebilmesini isteyecek kadar hadsizleşen, aşağılıklaşan bir görüştür liberalizm.
 
Son yıllarda ‘femen’ adı verilen ve toplumları iffetsizleştirmek için finanse edilen yapılar, ne yazık ki sağdan sola, uçtan uca birçok kişiyi etkisi altına almış durumda.
 
Her türlü kutsala saldıran liberalizmin asıl amacı, toplumsal köleliği artırıp, büyük servet sahiplerinin hegemonyasını güçlendirmek...
 
Almanya’da başlayan; İngiltere, Fransa, İspanya ve ABD’yi ele geçirdikten sonra tüm dünyayı saran tefecilikle, ölçüsüzlük, hadsizlik ve ilkesizliğin aynı anda gelişmesi elbette bir ‘tesadüf’ değil.
 
Darvinizm, liberalizm, sosyalizm şeklinde devam eden bu tür materyalist ideolojilerin her biri kurgulanmış ve de belirli küresel iblislerce finanse edilen, insan ve onun kadim birikimini değersizleştirme projeleridir.
 
Bunlar gerektiğinde ‘sığır tenyası’ gibi ‘kuluçka’ya girerler. Bulunduklarda havzayı kirletmek için münafıklığın dik alasını yaparlar.
 
1980 öncesinde olduğu gibi solcu kimliğine sahip bazı kimselerin daha sonraki yıllarda değişik kimliklere bürünmeleri normaldir, çünkü bunlar tenya veya sığır tenyası gibi omurgasız olduklarından hemencecik dönemin rengine bürünüverirler.
 
Gün gelir dindar gazetelerin köşelerini kaparak, o camianın sağlam kalan az sayıdaki gencinin de zihinlerini kirletmeye gayret ederler.
 
Birde bakmışsınız “özgürlük anlayışım iki kardeşin evlenmesini normal karşılıyor” diyerek, tüm zamanların ve tüm inançların ahlakî değerlerini tuzla buz edivermişler.
 
Her ne kadar Stalin eleştirisi olmakla birlikte, George Ovel’in ‘Hayvanlar Çiftliği’ aynı zaman da bir liberalizm eleştirisi olarak da okunabilir.
 
Küreselleşme’ adı verilen modern sömürü sistemi yine bir liberalizm kurgusudur. Dilediğini dileği gibi yaparak, istediği gibi at koşturarak toplumları inanç, siyaset, kültür, finans, sağlık gibi zaviyelerden sömürerek kendine köle etmektir.
 
Bu sapkın düşüncenin mensuplarına değer verip köşeler açmak, dostu düşmanı karıştırmak olsa gerek. Bu bile liberalizmin hayli başarılı olduğunu gösteriyor.
 


İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 6823397
 

nehmet murat | 29.12.2013 17:29:48 Kendi kimliğini dahi 'bir bilen' olarak gizlediği halde yazarı hukuken zor duruma düşürebilecek, aslında çok da önemli olmayan bir detayı vermediği için aşağılamaya dolayısı ile itibarsızlaştırmaya çalışan zat! Bari konuyla ilgili bir yorum yapaydın. Sana kimler sinir olsun!

Kemal Bey; Liberalizm özgürlüğü anımsattığı için iyi bir kavram olarak algılanıyor (tahminen bu yüzden seçmişlerdir)oysa dediğiniz gibi yerine 'hadsizlik' veya 'geniş mezheblilik' kullanılsa millet bu kadar sahip çıkar mı, sanmam. Aydınlatıcı yazı için teşekkürler.

bir bilen | 26.12.2013 13:11:39 böyle yazılara sinir oluyorum... adam gibi yaz kardeşim kimden bahsettiğini... yazamayacaksan da dolanma etrafında... (AÇIKLAMA: İsmin ne önemi var? Önemli olan liberalizmin batıllığı değil mi? Ama yine de yeter ki siz kızmayın biz o ismi açıkça söyleriz: Atilla Yayla)

bilal okur | 01.12.2013 17:20:13 abi liberal denen mahlukat hınzır eti yemekten hınzır fıtratına bürünmüş insan suretinde ki bir yaratık efseli safilinin de efseli safilinin sakinleri!!! Böyle bir cümleyi bırak dillendirmeyi aklının ucundan geçiren... Terbiyem müssade etmiyor...

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı