Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Gülen’in tasfiyesini kim neden istedi?

Makaleler22 Aralık 2013 Pazar

Kamuoyu, ‘Gülen Hareketi’ni Said-i Nursi müntesibi bir cemaat olarak tanır. Lakin birçok farklı yapıdan oluşan diğer Nurcular, bunu kabul etmiyor. Galiba Gülen Hareketi’nin bu konuda çok da ısrarı yok. Tam tersine kendini farklı bir yapı olarak takdim ediyor.

Zannedilenin aksine ilk günden bu yana, Hükümet ile bu yapı arasında bir hedef birliği yoktu. Gülen, Erbakan hocayı ve onun talebelerini hiçbir zaman sevmedi. Bilakis nefret etti. Milli Görüş’ün içinde çeşitli kademelerde 30 yıla yakın görev almış Erdoğan’la, ortak paydaları söz konusu olamazdı.
 
Yeni Türkiye’nin inşasında kaçınılmazlaşmadıkça kimseyle çatışmak istemeyen Erdoğan, bu oluşumla da iyi geçinmeyi tercih etti. Pazarlık sonucu olsa gerek, istemeyerek de olsa iş tuttu.
 
Her ne kadar Gülen Hareketi’nin sözcülerinden biri olan Hüseyin Gülerce, ayrışma ‘Mavi Marmara’ sürecinde başladı dese de, zıtlaşmanın emarelerini ‘One minute’ kadar götürmek gerek.
 
Gülencilerin kadrolar konusunda doymak bilmez iştahı, Erdoğan’ı rahatsız ediyor, bürokraside de ciddi kavgalara yol açıyordu.
 
Erdoğan diğer cemaat mensuplarına da yer verirken, Gülenciler bundan son derece rahatsızdılar. Zira Gülencilerin, Türkiye ya da dünyada herhangi bir İslamî yapı ile hiçbir güçlü ilişkisi de olmadı.
 
Özellikle KCK, Başbuğ davası, MİT krizi ve Oslo görüşmeleriyle makas iyiden iyiye açılmakla kalmadı, tümüyle koptu. Gülen Hareketi’nin arka bahçesi, altyapısı hatta genç devşirme merkezi ve de ciddi gelir elde etme kaynaklarından biri olan dershanelerin kapatılması fikri, grubun şirazeden çıkması için yetti de arttı.
 
Dershaneleri kapatma fikrinin bunları çıldırtacağını Erdoğan bilmiyor muydu? Elbette en az onlar kadar biliyordu.
 
Fakat bir başka şey daha biliyordu Başbakan. Oda, kimseyle hiçbir şeyi paylaşmak istemeyen Gülen’in ‘Yeni Türkiye’nin önündeki en büyük engellerden biri olabileceğiydi.
 
Devletin içinde devlet olma girişimi, son on yılın ürünü olmasa da, son on yılda iyiden iyiye kök salmasına yol açmıştı ve Erdoğan iktidarını da tehdit eder duruma gelmişti.
 
Devletin, (adına ne derseniz deyin) Güneydoğu veya Kürt sorunu çözme iradesi, hem Gülen’in, hem de Gülen’in ilişkide olduğu (kimilerine göre esiri bulunduğu) yapıların hiç hoşuna gitmemişti.
 
Kurucu Paşa döneminde, Kürtlere yönelik başlayan zulüm, bu ülkeye maddi ve manevi çok şey kaybettirmiş ve de büyük bir yük olmuştu. Zulmü tümüyle bitirmek için var gücüyle mücadele eden Erdoğan’ın, bazı çevreleri rahatsız etmesi de normaldi.
 
Türkiye’nin güvenliği için olmasa da, enerjilerinin güvenliği için bu adımı destekleyen güçlerde yok değildi. Kimimiz finansal gücün sadece Siyonistlere ait olduğunu zanneder. Bu 20 yıl öncesine kadar doğruydu.

Artık, Siyonist/satanistlerden bıkmış olan o güçle başa baş durumda bir güç daha var. Kaliforniya’yı üst seçmiş olanlarla, New York merkezli olanlar arasındaki bu mücadelede denge, özellikle Obama iktidarıyla birlikte sağlandı.
 
Kimse Türkiye gibi, yükselen bir güçle açık kavganın içinde olmak istemez. Buna, ABD’nin Obama cenahı, Almanya, Fransa, İngiltere, Çin hatta Rusya dâhil. Erdoğan’ın daha en az 10 yıl Türkiye’nin başında olacağını herkesten çok onlar görüyor.  Kartlarını da buna göre karıyorlar.
 
Her ne kadar çıkarlarına yönelik kaçınılmaz hamleler yapmak zorunda olsalar da, bu gerçeğe aykırı net tavır da koy(a)mazlar. Herkes görüyor ki, Türkiye, son iki yüz yılda olmadığı kadar kilit bir role sahip artık. Bu yeni güçle kimse açıktan savaşmak istemez.
 
Fakat zaman zaman (özellikle Toshihiko Izutsu’nun tabiriyle “doymak bilmez haram yiyiciler” yani) Siyonistler, dün PKK ile iş tuttukları gibi, şimdi Devsol ya da başka odaklarla iş tutabilirler.
 
Kendisi açısından acı da olsa son gelişmeler, Gülen’in tasfiye edileceğini göremediğini gösteriyor ki, bunun iki nedeni olabilir.
 
İlki: Hedeflerine adım adım ilerlediğini düşünen Gülen’in yükselen egosu ve ihtirasları, muhtemelen gelişmeleri görmesini engelledi. Bu nedenle basiretsiz hareketler etti.
 
İkincisi ise Yeni Türkiye’nin önünde engel olacak olan bu yapının tasfiye edilmesi için üst üste hatalar yapması sağlandı. Bugüne kadar kendilerinin yürüttüğü operasyonun kendilerine yönelmesi ihtimalinde ‘hoşgörü’den nasıl vazgeçeceği hem tabanına, hem de geniş kitlelere gösterildi.
 
Yoksa normal bir adam “elimde kaset” diye nasıl bağırır? Bütün bir milletin ardında olan iktidara ve özellikle de tasfiye siyasetini çok iyi öğrenmiş biri olan Erdoğan’a karşı nasıl bu kadar ‘cüretkâr beddua’ edebilir? Bu normal mi sizce?
 
Hıristiyan Siyonist neoconlar ve İsrail devlet ya da lobisinin desteklediği anlaşılan, üstelik milli bir bankanın iflasına kadar gidebilecek tehlikeli bir hamleyi, ‘akıl tutulması’ olmadan bir ‘vaiz’ nasıl yapabilir?
 
Küresel yapılar, taban hatta tavanın bile haberi olmaksızın dünyanın her yerinde liderleri ya da liderlere sadık gibi gözüken insanları, emellerini gerçekleştirmek için kullanabilir. Kininiz basiretinizi bağlarsa, altınızdaki adamlar sizi de kirli emellerine alet edip, tasfiye edilmenizi sağlayabilirler.
 
Herkes bilir ki, artık ihtiyaç değilseniz, ya da sizden daha uygun biri varsa, yahut da deşifre olmanız onlar için tehdit olacaksa, bir de bakmışsınız harcayıvermişler… Tarih bunun sayısız örnekleriyle dolu. Neler olacağını görmek için çok beklemeyeceğiz galiba!
 
Allah (c.c.) hiçbirimizi ‘sırat-ı müstakim’den ayırmasın! Âmin!

facebook.com/kemalozercom
twitter.com/cankemalozer


OKUNACAK KİTAPLAR
YERLİLER GÖZYAŞLARI
Yerlilerin Yok Eidlişinin Kısa Tarihi

Bartolomeo De Las Casas
(Kristof Kolomp'un oğlu)
Batının soykırım tarihi için iyi bir başlangıç
İmge Yayınları

İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 4795408
 

selahattin | 25.03.2014 13:30:29 bütün bu komploların başı amarika>israil>iblis ise biz bu gelecekteki kaygılarımız üzerine yapabilecek en önemli şey nedir (AÇIKLAMA: Onların tuzaklarını Allah hep boşa çıkardı ve çıkaracakda. Ancak bizim çalışmamız koşuluyla. Okuyacağız, öğreneceğiz, mücadele edeceğiz. Korkmaya gerek yok. Çalışırsak kazananı biz olan bir yarış bu)

alper mehmet uçar | 14.03.2014 22:57:53 öncelikle şunu belirtelim uyanık olun bütün farklı cemaat tarikat bunlar yapan Müslüman Yahudi Hristiyan olsun beni bu mezhep ve tarikatlerin kendi aralarında çelişmesi ölçü değildir islamiyete kuran hadis sünnet çelişiyorsa bu önemlidir ve fetullah cemaaati de islam sünnnet kuran çelişmiyor savaşıyor yani sapıklık peygambere vahiy getiren Cebrail as saygı duymayan bir insandan ne beklersiniz allah lanet eder anlayın

Burak Şen | 30.12.2013 13:23:33 Cemaatçiler kitabını almayacakmış abi bak. Alanlar da haram ediyor. E tabi her yaptığı işi peygamber efendimize danışarak yapan! bir insanı eleştirirseniz sonuçlarına da katlanırsınız. Bu arada şaka bir yana yanılıyor olmanızı ve olmamızı o kadar çok isterdim ki!

ibrahim | 28.12.2013 13:02:49 hoca efendi memleket nere söyle bende cevabimi sana yazayim

abı-hayat | 27.12.2013 14:18:01 Türkçe olimpiyatlarına (islama uymayan bir ortam olduğu aşikar) 'Peygamber Efendimiz geldi' diye inanan bir topluluğa hakikatları; anlatmak imkansızdır... Allah cc selamet versin

Frd | 24.12.2013 13:03:45 Sizi anlayamayanlarda elbette olacaktır. Ben sizi takip ediyorum. Allah (cc) yardımcınız olsun. Lütfen doğruları yazmaya ve söylemeye devam edin...

enes ak | 24.12.2013 13:03:13 Hocam; Bütün bozulmaların kaynağında temiz ve helal yememek yatıyor demi. Şöyle bir yazı kaleme alsanız, rüşvet parasıyla yapılan imam hatipten gerçek anlamda dürüst samimi müslüman yetişir mi?

gkhn | 24.12.2013 13:03:13 Guleni oldum olasi sevmedim. Birde gelip hizmet etti diyenlere gıcık oluyorum. Zengin ve zeki ogrencilere egitim verip fakir ve tembel ogrencileri gormezden gelen bir egitim kurumuna hangi akil ile hizmet etti diyorlar hala anlayamiyorum. Gercekler zamanla anlasilir diyenlere bir sozum var;gercekleri bilen biliyordu sadece uygun zaman bekleniyordu.Rabbime sukurler olsun bu gunleride gorduk

Mehmet Demirel | 24.12.2013 13:03:13 Çok üzüldüm abi. Hiç böyle düşündüğünüzü tahmin etmezdim. İlerde olayların iç yüzü ortaya çıktığında, bu yazdıklarınızdan dolayı eğer pişman olursanız acaba nasıl bir tepki verirsiniz? Doğrusu merak ediyorum. Selam ve dua ile kalın.

Süleyman işler | 24.12.2013 13:04:04 Bu cemmat kendini farklı ve seçilmiş bir ümmet olarak mı görüyor acaba? Müslümanlardan hiçbir kesimle samimi bir paylaşım ve muhabbetleri olmadığından anlaşılıyor. Cemaatin tabanına diyecek bir şeyim yok ama tavanın bilinçli olarak bir yerlere hizmet ettiğ apaşikarç

ela | 24.12.2013 02:14:09 Kaleminize sağlık Kemal Bey.Harika bi yazı olmuş.Güzel de bitirmişsiniz; Allah hiçbirimizi sırat-ı müstakimden ayırmasın.Amin!

Oğuzhan ALKOÇ | 24.12.2013 01:00:10 Dünyada yapılan onca hizmet dediğiniz şey, ABD ve İsraille yapılan kirli ittifakın sonucudur: Okulların olduğu ülkelerde istihbarat çalışmaları, çocuklara İslamdan bahsetmek yerine Türkçe şarkılar öğretip kız çocuklarını dans ettirip alkış tutmak.

Hatice Kılınçarslan | 24.12.2013 00:30:43 Diyecek bir şey bulamıyorum. Tüm dünyada yapılan onca hizmeti bir çırpıda karalamışsınız. Yazık. İyi oldu bu yazı, sizi de anladık...

abı-hayat | 23.12.2013 18:08:34 siyaset senin neyine diyenlerin şerrinden allah cc sığınırız.... ne çektiysek çekiyoruzda siyasetin şerrinden allah cc sığınırız diyenlerden çektik galiba...bizlerde sizin gibilerden allah cc sığınıyoruz..

abı-hayat | 23.12.2013 18:08:34 rabbim cc razı olsun hocam bu sürecde galiba sizlerde o çok hoşgörülü!!!kimselerden hakaretler küfürler işiteceksiniz allah cc sabır versin..sezai karakoç gibi bir üstada dahi hakaret edecek kadar alçalmışlardır bu kişiler...allah cc kendi hoca ve cemaatlerini -Kur'an ve sünnetten peygamberimizden üstün tutanların şerrinden muhafaza etsin....

abı-hayat | 23.12.2013 18:08:34 selamun aleyküm hocam allah cc razı olsun sizlerden hem gıdadaki gdo ve hormonlu olanları bizlere tanıttınız ve bilinçlendirdiniz hemde içimizdeki bizden gibi görünüp arkamızdan vuran gdo ve hormonlu kişilikleri insanlıkları bozulanları bizlere gösteriyorsunuz günlerdir bu mevzuda yazılmış en güzel yazı rabbim cc basiretinizi artırsın ...

Ayhan / Fransa | 23.12.2013 15:20:13 Muhterem hocam, Allah azminizi artırsın ve yıldırmasın. Ülkemizin sizin gibi uyarıcılara ihtiyacı var. Allahın insanları korkuyla imtihan ettiği zamanlarda konuşabilmek ve gerçeği yazabilmek YÜREK ister. Yüreğinize sağlık.

mehmet murad | 23.12.2013 12:32:23 nerdeyse tüm kitaplarını almış biri olarak senin tabirinle hakkım haram olsun. siyaset senin neyine. gıdada yaptıklarını takdir ediyorum ama seninde sonun sezai karakoç gibi olacak herhalde. herkes kendi işini yapsın. kaldı ki bu işlerde malum partinin piliklerini en çok görenlerden birisin. bu nasıl vicdadır anlamak zor velhasıl..

Hasan | 23.12.2013 12:32:23 Sa. Kemal abi,
sayfanın alt kismina sosyal medyada paylaşın butonu koydurursaniz çok iyi olur abi. Selamlar.. (AÇIKLAMA En Üstünde var)

onemi yok | 23.12.2013 02:15:16 yillardir tanirim sizi tanisikligimizdan oturu denk geldikce yazilarinizi okurum, ilk defa dogru bisey yazmissiniz.

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı