Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

“Ettehiyyatü suresi”

Makaleler25 Haziran 2015 Perşembe

Kemal Özer'in Yeni Söz Gazetesi'nin 25 Haziran 2015 tarihli nüshasındaki köşe yazısı

Kızmayın öyle, “ettehiyyatü duası” için, sûre diyecek kadar cahil değilim. Bunu yazan kişi kendisini “… terapisi”nin kurucusu ve “ruhsal danışman” olarak takdim eden Uğur Koşar.

O, “muhafazakâr” medyamızın ekranlarını sürekli açık tutmadığı ve eserleri yüz binlerce satmamış birisi olsa, önemseyip adına köşemde yer vermezdim. Gelin görün ki, İslamî açıdan bir değeri olmayan, aksine iyi niyet taşımadığı açıkça görülen kitaplarının gerçek yüzünü hatırlatmak bir vecibe.

Hangi düşünce grubuna ait kitapçıya gitseniz, kitapları başköşe edildiğini görürsünüz. Bunu satanlar bir kez olsun içini açıp bakmışlar mıdır? Sanmam.

“Bir Müslüman para uğruna dilediği kitabı satabilir mi” sorusunun cevabını vermek, İslam hukukçularına düşer. Biz kitapların isimlerindeki problemler bir yana, muhtevadaki tuhaflıklara dikkat çekmekle yetinelim.

Kendini “çağın bilgesi” lanse ederek kitaplarını pazarlayan bu zatın ifsatları hakkında daha önce de bir yazı kaleme almıştım.

O yazıda “Kendini Bilen Rabbi’ni Bilir” adlı eserinde “Tanrı” kelimesi ile “Allah” ismi celilinin aynı şeyler olduğunu,

Bütün dinlerin Allah’ın olduğunu, bu yüzden Hıristiyan, Yahudi veya Müslüman olmanın önemli olmadığını,

Namaz kılmak ile meditasyon denilen uyduruk etkinliğin aynı şeylermiş gibi gösterildiğini,

Müslüman anne babadan doğmamış kimselerin Müslüman olamayacağını, dahası Müslüman olmasına gerek olmadığını yazdığını, göstermiştim.

Makalemizden sonra bu kitabın yeni baskılarında bazı bölümleri attılar. Geçtiğimiz ay, Erzurum Belediyesi’nin Kitap Günleri etkinliğine gittiğimde, Erzurum soğuğunda ısınma hareketleri yaparken “Allah de Ötesini Bırak” isimli kitabının ikincisi ilişti gözüme. Ayaküstü karıştırıp resimlerini çektim.

Daha ilk açtığım 84’üncü sayfada “Ettehiyyatü sûresi” deniliyor. Sure ile dua arasındaki farkı bilemediğinden olsa gerek, namazın tahiyyatında okunan duayı, sûre zannetmiş olmalı.

“Sehven yazılmış diyebilirsiniz” ama isterseniz acele etmeyin. “Daha neler” derken, bakın nelerle karşılaştım.

Koşar, “Allah de Ötesini Bırak-2” adlı kitabında, kendisini fıkıh, tefsir, hadis ilmi açısından geliştirdiğini, zihni ilimler ile sufiliği kendince harmanladığını, insanların kendi öz varlıklarıyla buluşması, böylece “kalıcı huzur”a kavuşmalarına yardımcı olduğunu, dahası insanları yeni bir şeyle tanıştırdığını ve unuttuğumuz şeylerle tekrar buluşmanıza vesile olduğunu iddia ediyor yüksek perdeden.

Bakın ünlü yazar “kalıcı huzuru nasıl sağlıyormuş?

Allah’-ü Teâlâ, Felâk ve Nâs surelerinde bizi, vesvese veren iblis ve şeytanlaşmış cin ve insanlardan oluşan hannasın şerrinden Allah’a sığınmaya davet ederken, Uğur Koşar, “Şimdi bırak, şeytan gelsin vesvese versin ki, senin ibadetin daha değerli olsun… Şimdi özellikle bekliyorum şeytan efendi… (s.85)” diyerek şeytanı davet etmelerini telkin ediyor “saf” okurlarına!

Lakin siz siz olun zerzavat satıcıları gibi iblisi çağırmayın! Çağırmak şöyle dursun, sizden uzak olması için Felâk ve Nâs surelerini dilinizden düşürmeyin.

Yazar hiçbir kaynak göstermeden, Allah adına bir şey uydurup şöyle diyor: Cebrail ahiret senesiyle 4 bin yıl süren 2 rekât namaz kılmış. Sonra hâşâ Allah’a dönmüş ve diyesiymiş ki; “Ya Rabbi, kâinat yaratıldığından beri acaba böyle namaz kılan bir kulun var mı?”

Hâşâ Allah-ü Teâlâ’da şöyle cevap veresiymiş; “Ahir zamanda kaç rekât kıldığını bilmeden namaz kılan bir ümmet gelecek. Onların birkaç dakikada kıldığı 2 rekât namaz, senin 4 bin senede kıldığından daha makbul olacak…”  (s.85)” Kaç rekât kıldığını bilmeden kılınan şey namaz olur mu hiç? Demek ki yazara göre bundan iyisi Şam’da kayısı…

Mü’minin miracı olan namazı güya anlatırken şöyle hadsiz tasvirler yapıyor: “Allah’ın makamındasın. Sen orada köşede bekliyorsun. Sağ tarafta Allah’-ü Teâlâ ve sol tarafta Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) var. İlk karşılaşmaları Allah ile Nebisinin… Allah-ü Teâlâ o çok sevdiği Resulünü karşısında görünce sevgi ile karşılıyor ve diyor ki, “Ey peygamber! Allah’ın selamı, rahmet ve bereketi senin üzerine olsun.”… (s.86)” 

Nice bir sürü zırva… Bu kitapları, İslamî bilgisi sadece hurafelerden ibaret olanlar alıp okusa bile uyarmak gerekirdi. Ama ne yazık ki, İslam-ı tanımaya çalışanlar da okuyor. NLP yani kişisel gelişim denilerek yahut da son zamanların moda yöntemi olan “terapi” masalıyla etkilenen insanlar sömürülüyor ve devlet ile vicdan sahipleri bu sömürülere karşı sessizler.

Bu dinin koruyucusu Müslümanlar değil, Allah’tır! Ama ifsat edilmesinden sadece müfsitler değil, Müslümanlar da sorumlu. Tevhidin parçalanmasına tahammül etmek zül’ün zül’üdür.


Kaynak: Yeni Söz (devam ve arşiv için tıklayınız)

İLİŞKİLİ MAKALE

Bu koşu ‘Uğur’ getirmez!OKUNACAK KİTAPLAR
PSİKO SOSYO AÇIDAN MEDENİYETLER VE MESAJLARI

Prof Dr Ali Murat Daryal

İFAV Yayınları

İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 4430602
 

sbta | 25.10.2015 21:49:31 3 kitabını aldım . diğer kitaplarını alacağım inşaallah. Kemal ÖZER kitapları satılmıyor sanmayın .

Ozlem gezen | 27.06.2015 22:59:25 Siz kendi kitaplarınızı satamadiginiz icinmi yani işiniz gücünüz bulunmadığı icinmi başka yazarların kitaplarıyla bu kadar ilgileniyosunuz acaba? ??
(El CEVAP: Çok zekiniz. 7 milyar insan benim sapkınların kitaplarını neden elştirdiğimi ve sapkınlıkları ifşa ettiğimin peşine düşmüştü. Demek ki bulmak size nasipmmiş. Zekanıza hayranım biraz daha gayret edipte anlama kapasitesinizi geliştirseniz size ciddi katkısı olur)

Şükrü | 27.06.2015 11:02:59 Bu zatı delilleriyle tanıttığınız için ve de uyardığınız için Allah sizden razı olsun.. Şeytanlaşmış insanların şerrinden Rabbim ümmeti Müslümanı korusun..

Musa Özbakir | 27.06.2015 11:02:59 Bende bu yazarin bahsedilen bu iki kitabını okudum hatta Allah De Otesini Birak2 kitabının bi bölümünde .'Ayakkabı ayağınızı siktiginda bile sevap yazan Rabbimiz var bizim' diyor ilgililer bakabilir

bedriye | 26.06.2015 14:10:37 Kitabin ismine baktigimda sunnetleri kabul etmiyor gibi geldi kitabi okurken bir tuhaflik vardi ama anlayamadim demekki daha dikkatli okunmali

şakir | 26.06.2015 00:27:54 Ettahıyyatü nerde nasıl ve kimler arasında ilk defa okundu

Hanife Şirin | 26.06.2015 00:27:41 Ben de başkalarına tavsiye etmiştim şöyle bir karıştırarak kolay okunduğu için. Allah razı olsun uyardığınız için

nusret | 26.06.2015 00:27:41 Efendim: Müslüman Toplum Namına Dinî Uyarılarınız..
İnsanlık Namına'da
Gıdalar Üzerinde'ki...
Oynanan oyunlarda'ki Uyarılarınızı Dikkat İle İzliyor takip ediyorum..
Peki...
Bahis Konusu Uyarılarınızı Takip Eden Görevlilerimiz
Neden Gerekli müdahaleleri yapazla ve Devletimizden Maaş Alırlar....

Süleyman | 25.06.2015 18:53:39 Ikaz etmezseniz herkes onu tartamaz insanimiz maalesef kitabin ismine bakarak aliyor icerigini önceden inceleme sansi pek olmuyor ikaziniz icin tesekkurler, saygilar

adem | 25.06.2015 18:53:39 Bilgilendirmeleriniz için Allah razı olsun. ben Allah de ötesini bırak kitabını alıp okumuştum. hiç farkına da varmamışım. böyle birisi olduğunu bilseydim alıp okumazdım.

ismail akman | 25.06.2015 11:27:10 N.F.K.ÜSTADIN dediği gibi
''ALLAH, tanrının belasını versin''

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı