Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Endüstri kendini nasıl aklar?

Makaleler5 Ekim 2015 Pazartesi

05.10.2015 / Yeni Söz

 
Endüstri bizim gibi değil, risk almaz ve işini sağlam yapar. Geleceğini, kontrol edemediği kimselerin insafına terk etmez. Amacına ulaşmak için her yolu “mubah” görür. Devletlerin ve mevzuatların kendisini koruması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmaz. 

Çevirdiği dümenlerin fark edilmemesi için, “bilimi araçsallaştırır!” Sadece bilim mi, işine gelen her şeyi…

Kim kendine hizmet ederse “meşru”, hizmete yanaşmayan herkesi “gayr-i meşru”, yalancı, sahtekâr, bilim ve akıl dışı ilan eder.

Kendini aklamak için dernekler, vakıflar, enstitüler, üniversiteler, gazeteler, radyolar, televizyonlar hatta haber ajansları kurar.

Kendi derneğinden kendine ödül verir, bu ödülle reklâmını yapar. Laboratuar teknolojisini ve kitini üretir, kendi analizini kendi yapar. Kendi kuralını kendi koyar, kendi çalar kendi oynar.

Musevilere mal satmak için “koşer sertifikası”, Müslümanların pazarlarını ele geçirmek için “helâl sertifikası”, seküler pazarları kontrol etmek için “organik sertifikası” bile düzenler.

Bilim, edebiyat ve siyaset dünyasını kontrol için “Nobel” ödülleri dağıtır. Sinemayı, müziği “oskar”larıyla yüceltir veya yok eder.

Kendi partisini kurdurur, başına kuklalarını tayin eder. Terör örgütlerini de, çevre yapılanmalarını da kurdurur ve yönettirirler.

Akademileri, bürokrasileri, siyaseti, sanatı ve hatta dinî yapıları dahi kontrol altına almak için, finansmanını devletlere ödeterek  “üniversite” adını verdiği torna tezgâhında kullanışlı aletler yetiştirir. 

O ne yiyeceğinize, ne içeceğinize, ne giyeceğinize, ne dinleyeceğinize, ne izleyeceğinize, ne okuyacağınıza, ne kadar doğuracağınıza, nerede ikamet edeceğinize, nasıl seyahat edeceğinize, nerede doğacağınıza, nerede öleceğinize, nasıl gömüleceğinize karar verir. 

Evde doğulmayacak, normal doğum olmayacak, aşı olunacak, ilaç içilecek diyorsa öyle yapılır.

Toprak kötü demişse kötüdür. Köyler ve küçük çiftçiler “yok edilecek” demişse, bir yolu bulunup yapılır. İstatistik onun için vardır. Medya onun cazgırlığını yaptığı sürece iyidir.

O alın diyorsa almanız, almayın diyorsa da almamanız gerekir. Kimin iyi ve doğru sözlü olduğuna, kimin sesinin kısılması gerektiğine de o karar verir.

Dün kötü, yeni olan iyidir. Doktora yapanlar kaliteli, hikmetli ve doğru sözlüler kötüdür. Sorgulayanlar uyumsuz, şartsız ittiba edenler makul kimselerdir. 

Kısacası o, müesses nizamın daim ve dahi güçlü olması için var gücüyle çalışır, çalıştırır.

Endüstri” deyince şu ya da bu sanayi dalını kast ettiğimiz sanılmasın. Buna her şey dâhildir. Kültür endüstrisi de, din endüstrisi de, siyaset endüstrisi de, film endüstrisi de, savaş endüstrisi de, tıp endüstrisi de… Ekleyin ekleyebildiğiniz kadar.

O tepeden bakar, yaptığını kasıtlı yapar, değerliyi yok eder. O'nun savaşı hakla, iyiyle, adaletle, fıtratla, tabiatla ve gerçekledir.

İşine gizem katar, bilince saldırır, hakkı tepelemek ister. Çocuğu, kadını, yaşlıyı, duyguları, inançları, sıhhati kısaca sömürebileceği ne varsa sömürür.

Dindar belediye başkanınızın kapısının karşısına bile, reklâm adı altında pornografiyi asar.  Demokrasi ve özgürlük masalıyla itiraz etmenize bile tahammül edemez.

Cenneti vaat eder, cehennemi sunar. Ürettiği zırvalıkları, arsızlıkları “ideoloji” diye pazarlar.

Kendisi şeytana tapar, herkesi hız, haz, servet, şehvet, teknoloji, dikilitaşlara taptırmak için çabalar.

Yalan ve teşhircilik ana sermayesi, açlık masalı, savaş ise maskesidir. Demokrasi oyunu, laiklik putu, insan hakları sığınağı, özgürlük palavrası, Vatikan uyuşturucusu, Basel merkez üssü, banka mabedi, kredi kartı büyüsü, biyoteknoloji muasır medeniyetidir.

Silah olma potansiyeli olan her şeyi silahlaştırır, tapılmayacak her şeye taptırır. Gelecek hayallerinize bile hükmetmeye çalışır.

O yiyip içen, muhteris, yalancı, gerçek üfürükçü, hipnozcu, yasal hırsız, küresel soyguncu, yolumuzu kesen eli silahlı gangster, kravatlı haydut, hokkabaz, madrabaz, sihirbaz, deccal yani iki ayaklı “hannas”tır.

Şerrinden sakınmak için siz ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz. Bunca çıplaklığa rağmen onu hâlâ bilemiyorsak, yazık çok yazık…

Devamı...


 


İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 8315654
 

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı