Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Almanya’yı kim yönetiyor, Türkiye’yi kim niye dinliyor?

Makaleler20 Ağustos 2014 Çarşamba

Alman istihbarat örgütlerinden biri olan BND, Türkiye’yi dinlemiş. İlk sayısı 1947’de çıkan ve Almanya’nın en büyük haftalık haber dergisi ‘Der Spiegel’in bu haberi pek çok kimseyi şaşırtmışa benziyor.

ŞAŞIRACAK NE VAR?
 
Mahremiyet denilen bir kavramın hiçbir kıymeti harbiyesinin kalmadığı post modern dünyada bu tür haberler, hakikatte sıradan ve günlük magazin haberlerinden farklı bir değere sahip değil.
 
Zira dindar görünümlü Gülen grubunun bile hiçbir sınıfsal ve ahlakî ayırım yapmaksızın devlet de dâhil tüm mahremleri dinleyip kaydettiği bir zamanda, Almanya’nın ya da başka bir ülkenin Türkiye’yi dinlemesinde neden anormal olsun ki?
 
Doğrusu dinlememiş olması, ya da dinlenmiyor olduğunu düşünmek açıkça safdillilik olurdu.
 
Başta Amerika olmak üzere, imkânı olan tüm ülkelerin birbirini dinlediği inkârı kabil olmayan bir gerçek! Wikileaks belgeleri ve Der Spiegel’in haberi bunun en büyük delili. Zaten geçtiğimiz aylarda ABD’nin, aralarında Almanya ve Türkiye’nin de yer aldığı pek çok ülkeyi dinlediği öğrenilmemiş miydi?
 
Kendi vatandaşınız hatta kendi memurunuz, ülkenizin mahremlerini diyabetli birinin emri ile dinleyebiliyor ise, başka ülkeler de bal gibi dinler. Başkaları her adımımızı takip edip, her cümlemizi kaydederken, eğer biz de başka ülkeleri dinlemiyor isek en büyük “ayıbı” yapmış oluruz.
 
Şimdi birileri ‘efendim dinlemeyi meşru mu görüyorsun’ diye sorabilir. Elbette görüyor değiliz. Bakmayın siz, siyaset veya nezaket gereği liderlerin birbirlerine ‘dostum’ veya siyasetçilerin ‘dost veya müttefik ülke’ demelerine. Devlet dediğiniz mekanizmanın dostları olmaz, çoğu kez müttefikleri bile. Gücün ahlaksızlığının egemen olduğu dünyada, diplomasi dediğiniz şey bir ölçüde ‘yüzünüzü kızartmadan yalan söyleyebilmek’tir. Acı ama böyle!
 
ALMANYA KİM Kİ?
 
‘Büyük Almanya’ denilen modern ulusun kökeni iki asrı bile geçmez. Günümüz Almancası ise Hanover Krallığı’nın lîsanı olup, kurulan devlette bu lîsanın konuşulması zorunlu kılındığı için hâkim hâle gelmiştir. Bugün herhangi bir Alman vatandaşı, Bavyera eyaletinde konuşulan lîsanı bile hâlâ kolay anlayamaz.
 
Alman ulusu denilen şey, Fransa’nın ulusal politikalarına karşı ortaya çıkarılmış bir ulusçuluktur. Alman ırkçılığının ortaya çıkmasının nedeni ise vatandaşlık kavramı üzerine geliştirilen Batı Avrupa yaklaşımına karşı Almanların etnik kökene dayalı bir öğretiye yönelmeleri…
 
Bir bölümü halen şekil değiştirerek devam eden ancak yakın tarihe kadar İngiltere’den İspanya’ya, Hollanda’dan Belçika’ya, Fransa’dan Portekiz’e kadar hemen hepsi sömürgecilikle zengin olurken, o dönemlerde Almanya diye güçlü bir devletin olmayışı sömürgeci olmasını engellemiştir.
 
Şimdi dünyanın 3. büyük ekonomisi olan ‘Almanya’da kimdir’ falan demiyoruz elbet. Aksine dünya siyasetindeki başat bir role sahip olmadığından söz ediyoruz.
 
BESLEDİK KARGAYI…
 
İngiliz ve Rus baskılarından bunalan Osmanlı’nın ilişki kurduğu Almanlar, Osmanlı coğrafyasında güç kazanır. Bu ilişki Osmanlı’nın ömrünü kısaltmıştır. Yahudi bankerlerin kuklası durumundaki siyaset bilmez Almanya’nın vahşet ve parçalanmasına yol açmıştr.
 
TÜM BARONLAR ALMAN AMA…
 
Rothschild, Rockefeller ve August von Finck gibi güçlü tefeci baronların hepsi Alman kökenli Yahudi. Ama hiçbiri Almanya’da yaşamayı tercih etmiyor.
 
Rothschildler İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya ve Amerika gibi ülkeleri tercih ederken, Rockefeller Amerika’yı mesken edinmiş. Finckler ise İsviçre’de ikamet ediyor.
 
Unutulmamalı ki, Çanakkale cephesi komutanı Almanya Generali Otto Liman von Sanders bile Polonya doğumlu bir Yahudi idi. Hatta yerli ve yabancı yardımcıları bile… Yani kurda teslim edilen kuzu…
 
Peki, Yahudi baronlar neden Almanya da ikamet etmiyorlar? Elbette dönemin Almanya’sı, hem siyasi, hem de ekonomik anlamda baronlar için yeterli gelecek vaat etmiyor ve de sömürge mantalitesi çok gelişkin değil...
 
‘Frankfurt Okulu’ ile Almanları ötekileştirdiler, elitistler arasındaki ahlaki düzeyi neredeyse dibe çektiler. Sonra kendi elleriyle ürettikleri ve hâlâ sırrını korumaya devam eden Hitler’in eliyle, Almanları tümüyle Yahudilerin kölesi hâline getirdiler. Bir nevi boynuna taktıkları tasma ile diledikleri yönde kullanıyorlar.
 
ALMAN İSTİHBARATI GÜÇLÜ MÜ?
 
Devletlerin çokça zikredilenin dışında pek çok istihbarat örgütü olur. Bu Amerika için onlarca örgüt demek iken, Türkiye’de bile sayı ondan fazla... Türkiye’de sürekli olarak, Alman istihbaratının güçlü ve etkin olduğu söylenir. Bu doğrudur da.
 
Zira Almanya tüm ilişkilerine rağmen, her açıdan en büyük rakip olarak Türkiye’yi görüyor. İçindeki Yahudiler ve Yahudileşmiş gibi gözüken sözde Almanlar, hep bu kini işliyorlar. Bunun içinde Türkiye'de güçlü bir istihbarat ağının olması muhtemeldir. Yahudilerin en etkin oldukları ülkeler arasında Amerika, İngiltere ve Fransa’nın yanı sıra Almanya’nın da sayılması zaruri.
 
Kaldı ki, Almanya medyasının hâkimi de Yahudiler. İsrail’in kurulduğu gün Türkiye’de yayınlanmaya başlayan Hürriyet’in bugün önemli ortakları Almanlar yahut Alman görünümlü Yahudiler... Kai Georg Diekmann ve Beatrice de C. Tonnerre, İstanbul Ticaret Odası’nın son kayıtlarına göre, Hürriyet Gazetecilik Anonim Şirketi’nin yönetim kurulu üyeleridir. Türkiye kamuoyuna hâkim olabilmek için, Türkiye medyasının amiral gemisinin iplerini ellerinde tutmakta ısrarlılar.
 
GÜLEN’LE MÜTTEFİKLER Mİ?
 
Almanya’nın Türkiye’yi dinlediğini yazan Der Spiegel, geçtiğimiz yıllarda Gülen hakkında çok sayıda haber ve makaleye yer vermiş hatta kapak bile yapmıştı.
 
Bu haberlerin her birinde Gülen için ilginç şeyler kaleme almış, Gülen’de sitesinde karşı cevaplar vermişti. Bu yayınlardan birinde (Mayıs 2012) Gülen Hareketi’nin ‘Scientology Tarikatı’na benzeyen gizli örgüt’ olduğunu iddia etmiş ve Gülen’in müritlerine “Mecbur kalındığında rol yapılmalı, Örümcek sabrıyla ağımızı gereceğiz, ta ki insanlar yakalansınlar. Fark ettirmeden sistemin damarlarına sokulmalısınız. Doğru an gelene kadar, bütün bir devlet gücünü elinize geçirene kadar beklemelisiniz. Eğer acele davranırsak, dünya kellemizi alır” dediğini yazmıştı.
 
Dergi haberinde, Hollandalı sosyolog Martin van Bruinessen’in “Gülen Cemaati ile gizli örgüt Opus Dei arasında paralellikler var” ve Harvardlı ekonomi siyasetiçisi Prof. Dani Rodrik’in “Cemaat boğazına kadar kirli işlere bulaşmış” dediklerini bile yazmıştı.
 
Bunun yanı sıra, Ocak 2014’de, Berlin’deki Alman Bilim ve Politika Vakfı SWP, Günter Seufert’e  “Alman Gözüyle Gülen Hareketi” başlıklı bir rapor hazırlatmıştı. Derginin bu denli tehlikeli addettiği Hareket, bu raporda kuzu gibi gösterilmişti. Bugünlerde de, Türkiye ile Gülen Hareketi arasındaki mücadele nedeniyle “rakibimin/düşmanımın düşmanı dostumdur” düsturu gereği, Gülen Grubu’nun hamiliğine soyundular.
 
DER SPIEGEL, KLASİK BİR ERDOĞAN VE TÜRKİYE DÜŞMANI
 
Der Spiegel’in gerçek anlamda Türkiye ve Erdoğan düşmanı! Bu konularda yaptığı haberlerde hiçbir ahlakî sınırı da yok!
 
17 Aralık sürecince “Erdoğan istifa etmemek için direniyor" demiş, Soma faciasında “Cehenneme kadar yolun var Erdoğan” başlığını tercih etmişti. "Türk ordusu kendi halkını bombalıyor" diyecek kadar ahlaksızlaşan dergi,  Gezi Parkı eylemleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde, Türkçe ek çıkarıp Türkiye’de ücretsiz dağıttı.
 
Bir ara Kur’an-ı Kerim için “dünyanın en güçlü kitabı” başlığını tercih eden dergi, her fırsatta İslam’ı aşağılayan yazı ve karikatürler yayınlayarak, Müslümanları kışkırtmaktan bir türlü geri durmuyor.  
 
DER SPIEGEL BU HABERİ NEDEN YAPTI?
 
Bu haber ilk bakışta Türkiye’nin lehine gibi gözüküyor. Amaç, Almanya ile Türkiye arasında zaten sorunlu ilişkileri zora sokmak ya da gündem değiştirmek olabilir.
 
Bu haberin bizatihi BND tarafından servis edilmesi ve Türkiye düşmanı etkin bir dergiye yayınlatılması oldukça manidar! Zira Alman ve Rusların Ukrayna üzerinden giriştikleri harpte, Türkiye’nin mevzi kazanması, enerji koridorundaki artan önemi ve ekonomik olarak daha da büyümesi Almanları çılgına çevirmiş olmalı.
 
Bunun bir neticesi olarak da, bize “tüm hedeflerinizi, sırlarınızı, ne yapmak istediğinizi biliyoruz, ayağınızı denk alın” mesajını veriyor olmaları ihtimal dâhilinde...
 
İmkânı olan bir ülkenin, tarihteki rolünü yeniden üstlenmek isteyen Türkiye’yi dinlemeyip de, Angola’yı mı dinlemesini beklerdik?
 
Buradaki asıl mesele dinlenilme değil! Hainin kendi içimizde olup olmadığıdır. Biz bunu tam olarak biliyor muyuz acaba?

OKUNACAK KİTAPLAR
TÜRKİYE'NİN PAYLAŞILMASI HAKKINDA YÜZ PROJE
Trandafir G. Djuvara
Gündoğan Yayınları


İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 1467480
 

m.ALI | 13.10.2014 18:28:41 Hocam linki izledigimiz zaman sizin makaleyi tamamladigini göreceksiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=41iYMGUBWWc
(Cevap: Tek başına Almanya'ya bağlamak hatadır.)

MEHMET ALI | 25.08.2014 12:34:34 Vallahi hocam cok dogru zaten daha türkiyedeki alman vakiflarin durumuda mechul degilmi zaten.
Ama hocam burda sanki biraz da bizden var. Cünkü biz hep büyük konustugumuz zaman basimiza hep böyle isler geliyor. VALLAHI HOCAM BEN BIR GURBETCI OLARAK COK MEMMNUN OLDUM. ALLAH RAZI OLSUN.

Çetin Kaya Koç | 20.08.2014 12:43:39 Guzel analiz. Tebrik ederim.

Hülya Ünsal | 20.08.2014 12:43:39 Hocam, ben Almanya'da yasayan biri olarak özellikle tebrik ediyorum, cok cok güzel bir yazi.

serkan | 20.08.2014 12:43:39 hocam agziniza saglik

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı