Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

7 Haziran’da kime oy verilmez!

Makaleler1 Haziran 2015 Pazartesi

Kemal Özer'in Yeni Söz Gazetesi'nin 1 Haziran 2015 tarihli nüshasındaki köşe yazısı

8 Haziran günü ya Filistin, Doğu Türkistan, Somali, Bosna, Kosova, Semerkant, Kırım, Moro, Arakan ve Türkiye sevinecek yahut İngiltere, P3, İsrail, Pensiltenya, Kandil, Koç, Vatikan, Basel, Ekonomist, FT, Moon, İŞİD, Esad, Baron, Şaron, ve benzerleri... Zira üçüncü bir yol yok.
 
Merhum Erbakan hoca eski seçim propagandalarında “Refah ve diğerleri” derdi. Bu seçimde de yarış, “Ak Parti ve diğerleri” arasında geçiyor.
 
HDP, MHP, CHP ve Saadet+BBP, eski Türkiye mücadelesi için paralel yanında saf tutarken, karşı safta sadece Ak Parti yer alıyor.
 
İskender Paşa Cemaati’nin, 2011 seçimlerinde yaptığı çıkışı özetleyen yazımı bitirirken o tarihte “gerekçe ne olursa olsun, kavmiyetçilik eksenli tüm partilerin toplumda kabul görmesi zor. Kendi adıma belirteyim ki, hiçbir kavmiyetçi parti benden oy alamaz” demiştim.
 
Oy hakkı elde ettiğim 1988’den bu yana, her seçimde sandığa gittim ve oyumu verdim. Ancak hiçbir zaman sağcı, solcu, ulusalcı, Kemalist ve kavmiyetçilere oyumu kaptırmadım. Bundan sonra da kaptıracak değilim.
 
Dolayısıyla Kürtçü HDP ve Türkçü MHP, ağzıyla kuş tutsa dahi bizi unutacak. CHP’nin bu ülkeye yaptığı zulmü bilen bir münevver olarak, ona oy vermeyi de zül addederim.
 
Paralelin dümen suyuna girmiş Saadet+BBP’ye oy vermekle, Gülen’e oy vermek arasında bir fark göremiyorum. Gülen ile aynı paralelde olmaktan Allah’a sığınırım.
 
Saadetçilerin Tayyip Erdoğan düşmanlığı herkesi bezdirir bir hâl aldı. Çocukluğu, gençliği ve erişkinliği aralarında geçmiş Erdoğan’a düşman kesilip, Gülen’e âşık olmalarının tarihini ileride okuduklarında dizlerini dövecekler ama fayda etmeyecek.
 
Şükür ki sülalemin bütün fertleri, 1969’dan 2002’ye kadar aralıksız Milli Görüş partilerine oy verdiler, para ve bedenleriyle ölümüne çalıştılar.
 
Eğer bugün Saadet’e oy vermiyorlarsa, bunun kusuru bizde değil, Saadet’tedir. 33 sene oy aldıkları kimselerden artık neden oy alamaz hâle geldiler, sorgulamak onlara düşer.
 
1989, 1991, 1994 seçimlerinde Refah Partililerin kadrine uğramış olmama rağmen, onlara hep oy vermeyi vecibe gördüm ve verdim. Sadece vermedim, çalışmalarımın en büyük şahidi Rıza Güneri ve diğer eski onlarca arkadaşımdır.
 
Peki, ne oldu bu insanlara da, dün kendilerini bir kaşık suda boğmaya çalışan, Meyve Kavakçı’yı meclisten çıkartan, yuhalatan Ecevit’e -sanki kendini kurtarmışta sıra ona gelmiş gibi- hadsizce şefaat etme densizliğine kalkışan Gülen’le, dahası düşmanı oldukları Siyonizm’le iş tutan Pensiltenya Örgütü ile kol kola girdiler?
 
Sadece Erdoğan’a duydukları kin mi, yoksa içlerinden pek çoğunun dahi bilmediği özel bir sır mı var?
 
Bu camiaya Erdoğan’ın güçlü günlerinde demir atan bazı liboşlar gibi bir Erdoğancı değilim. Her fani gibi hata yapabilen, ancak Filistin’deki, Somali’deki, Arakan’daki, Moro’daki, Güney Afrika’daki, Bosna’daki garip bir Müslüman veya İslam coğrafyasının herhangi bir yerinde adı duyulunca yürekleri titreyen yüz milyonlarca sade ve saf Müslüman, Erdoğan’ı niye seviyorsa bizde o yüzden seviyoruz. Bu böyle biline… Vesselam!
 
Okurumuz Âdem Karakaş gönderdiği mesajında şöyle diyor: “İktidarda Sultan 2. Abdulhamid var. Hataları ile noksanları ile halkına ve İslâm dünyasına hizmetlerde bulunmaktadır. O'nun karşısında ise iki grup, O'na karşı bir duruş sergilemekte, O'nun tahttan indirilmesini istemektedir. Bunlardan birincisi İttihat ve Terakki (İT); bugünkü adı ile CHP, HDP ve bilumum sol eğilimli zihniyet.
 
İkincisi ise İttihad-ı Muhammedî Cemiyeti. Bunların ileri gelenleri ise Said-i Nursî, M. Akif Ersoy, Elmalılı M. Hamdi Yazır (sadece bu tevbe etti); bugünkü karşılığı Saadet, BBP, Gülen ekibi ve bazı İslâmi guruplar…
 
Her iki grupta Sultan 2.Abdulhamid'i tahttan indirmek için elinden geleni ardına bırakmadı ve nihayet bizimkilerin hâl fetvasıyla alaşağı edildi. Neticede ise bir buçuk milyon metre kare İslâm toprağını ve yüz binlerce vatan evladını kaybettik... Bugün de aynı senaryo devrede... Her iki kesimin devamı olan cenah, var güçleri ile Erdoğan'ı yıkmak için çalışıyorlar…”
 
Allah Azze ve Celle, hiçbir Müslüman’ı büyük konuşturmasın, hesabını veremeyeceği işler yaptırmasın! Allah, bizi küçük adamlar ve kardeş kavgasından, hannas ve küfrün şerrinden muhafaza buyursun. Kazanan şu ya da bu değil, Türkiye ve Müslümanlar olsun inşaallah! Âmin!

Devamı için Yeni Söz Gazetesi

İktibaslar
yeniakit.com.tr


İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 4903585
 

demokrasi mi istibdad mı | 05.06.2015 10:57:28 Bediüzzaman Said Nursi sultan Abdülhamid in iktidarını indirmek değilde hürriyeti ve cumhuriyeti desteklemek için istibdad yönetimine karşı çıkmıştır. Yoksa bediuzzaman Cumhuriyet kurulduktan sonra demokrat partiye ve onun bugünkü karşılığı olan ak Parti'ye açıktan desteğini göstermiştir. Şimdi de gerçek nur talebeleri ak Parti'ye desteğini ilan ediyorlar. Pensilvanyaya gelince bu cemaat yada örgüt her neyse nur talebesi olmadıklarını kendileri dahi itiraf ediyorlar. Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu nun da dediği gibi bu örgüt bediuzzamanin ismini ve risale i nurun adını istismar etmiştir. Başta ki konumuza gelecek olursak bediuzzamanin sultan Abdülhamidi indirmek gibi bir niyeti olmamıştır. Onun karşı olduğu şey yönetim şeklidir sultan Abdülhamid in kendisi değildir. Ben nakıs ifadelerimle konuyu açıklamaya çalıştım fakat kusurlarım olabilir. Tam bir bilgi almak için bediuzzamanin risale i Nur kulliyatindan tarihçe i hayat kitabını okumanızı tavsiye ederim.

ömer | 01.06.2015 23:48:10 sekeret vaktin'den bahs etmek istiyorum....

son nefes'te iman i kayip etme meselesinden...

derdimiz Peygamber derdi degil ise

ummeti Muhammed derdi degil ise

son nefeste de

ummeti Muhammed nasil ahirete iman li göcer derdi olmaz ise

sonsuz hayatimiz olan
ahiret yurdunu dusunmez isek

hakikat manasindan çikarci olmaz isek...

devlet islerini
para yi
özgurlugu
ve dunyada

égo muzu (nefsi emmaremizi) tatmin ile ugrasirsak...

yazik lar olsun bize...

ISLAM A HAKIKAT MANASIYLA KIM HIZMET EDECEKSE YADA EN YAKIN KIM HIZMET ETME OLASILIGINA SAHIP ISE

Olaylari

intergalactik var olusun système minde dusunmek lazim...

RABBUL ALEMININ MURADINA vefa gostermeye çalismak lazim

Peygamber AS in muradina Vefa göstermeye çalismak lazim...


ummettim ummetim olayini iyi anlamak lazim...

ALLAH bizleri nasip siz lerden nasip kar eylemesin

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı